Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Diplomaosztóra egy közeli...

Diplomaosztóra egy közeli barátnak mennyi pénzt illik adni?

Figyelt kérdés

Egyik legjobb barátnőmnek lesz, meg vagyok hívva és utalt rá, hogy mivel úgyis hozok ajándékot, menjek a diplomaosztóra velük az étterembe (valami puccos hely) én is a családdal ebédelni majd.

Én nem is tudtam, hogy ezt ennyire meg szokták ünnepelni, azt meg főleg nem, hogy még nagy ajándékot is kell adni. Semmi ötletem nincs, mert tudom, hogy tárgyra, utalványra nincs szüksége, csak pénzre (amit sokszor szokott említeni). Nem vagyok eleresztve anyagilag, ő jobban áll sokkal (legalábbis a családja, férje). De nem akarok szégyenben sem maradni.

Mennyit szokás úgy körülbelül? Ugyebár nem vagyok rokon, de tényleg egyik legjobb barátnőm.



2022. dec. 15. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Felénk erre nem szokás családon kívül pénzt adni ilyen alkalomra. Ajándékot akkor igen,ha a diplomaosztóra meghívott, de pénzt?? Nem esküvő ez. Biztos nem értetted félre?
2022. dec. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem nem kell sokra gondolnod. Nem vagy családtag. Főleg ha nem isteheted meg anyagilag hogy sokat adj. Mennyit nem sajnálnál erre a célra? Én vinnék neki egy csokit, virágcsokrot/cserepes virágot meg ha legjobb barátnőm akkor mondjuk 30-50ezret. De én ezt megtehetem, lehet te nem és ezt ő is tudja. Nem gáz ha máshogy gondolkodsz és a csoki és virág is elhagyható.


Hord ékszert? Esetleg egy szép füllbevaló? 20ezerből már megoldható. Vagy karkötő? Persze a határ itt is a csillagos ég

2022. dec. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
"Utalt rá, hogy mivel úgyis hozok ajándékot ..." Hogy micsoda???? Ezt meg honnan vette? Életemben nem hallottam ilyet, hogy barátnak diplomaosztóra értékes ajándék, pláne pénz! Ez nem esküvő!
2022. dec. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Azért én elgondolkodnék ezen a “legjobb” barátságon, mert elég pofátlanság (még esküvőn is) elvárni az ajándékot. Eleve az ajándék fogalma kizárja, hogy egy elvárt dolog legyen. Ajándékot normálisan nem azért adunk, hogy ne szégyenüljünk meg, hanem mert örömöt szereznénk valakinek. Ha fontos neked ez a kapcsolat, szerintem ülj le vele megbeszélni, hogy ne legyen félreértés. Pl.hogy azt hiszem, félreértettem valamit, tisztázzuk, hogy mit tervezel a diplomaosztódra, úgymint meghívottak köre, készülnek-e ajándékokkal, milyen események lesznek, amin szeretné, ha ott lennél és hogy tőled mit vár, mert te abban sem vagy biztos, hogy az éttermet ki tudnád fizetni. Felénk (Bp.) virágot szoktak adni diplomaosztóra és kizárólag a szülők/közeli hozzátartozók szokták a virágot (nagyobb értékű) ajándékkal kiegészíteni. De még a virág is lehet egyetlen szál, csomagolás nélkül, mert csak a gesztus számít úgyis és aztán nehéz szerencsétlenkedni a csokrokkal, ha utána beülnek valahova. Mi is mindig puccos helyre mentünk a dipiosztóink után, de mindig az apám állta a cechet az egy-két meghívott (MEGhívott - ezt tudták ők is) barátnak is. Pénzt elvárni/adni pedig a ciki kategória barátok közt.
2022. dec. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem semennyit. Inkább emléktárgy, ami megőrizhető.
2022. dec. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Nekem eszembe sem jutna pénzt adni barátnak, szerintem sértő.


Valami olyat adj inkább, amit te választasz ki neki szeretettel, nem kell drága dolog, egy karkötő pl, vagy valami, ami a hobbijáhog kapcsolódik.


Nekem vettek karkötőt diplomaosztóra, kb 5000 ft, volt, és nagyon szeretem, hordom. Ha 5000t kaptam volna, beteszem a pénztárcámba és kb el is felejtem, hogy ki adta vagy mire.

2022. dec. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Manipulálni akart a barátnőd.

Ne menj el, es add csak oda neki azt az ajandékot kettesben, amit szántal neki.

2022. dec. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nincs szinte semmi hobbyja, ékszert sem nagyon hord, csak 1 nyakláncot mindig. Dísztárgyakat nem nagyon szereti, nagyon materalista és minimalista. Ruhákat és cipőket imád vásárolni és szeretne már gyereket, szinte mindennapi téma. Könyveket sem gyakran olvas már, de lehet csak az egyetem mellett nem volt ideje. Talán még egy könyvutalvány lehet örömöt szerezne neki, de az is kb olyan, mintha pénzt adnék neki, nem?

Egyébként általános suli óta barátnőm, szinte minden ajándékötletet elsütöttünk már (pár éve már karácsonyra nem is ajándékozunk emiatt, csak név és szülinap apróságot). Szóval már könyvet is kapott tőlem, gravírozott tollat, telefontok, cuki kesztyű, teaválogatás, vásárlási utalvány kedvenc boltjába stb stb -ezeknek mindnek örült, tudom. De most tényleg nem tudom, mit szokás diplomaosztóra. Nem állíthatok be egy teáskészlettel vagy virágcsokorral (allergiás rá).

Talán egy csokibox?

2022. dec. 17. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!