Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Mennyi pénzt illik adni?

Mennyi pénzt illik adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én a nagynéni vagyok, unokahúgom ballag középiskolából. Étteremben lesz tartva, ezt a lány szülei (bátyám és a neje) állják.

Nyilván elsősorban pénztárcafüggő, mi anyagilag úgy kb. közepesen vagyunk eleresztve. Jó a viszonyunk, relatíve sokat is találkozom vele. De fogalmam sincs, mennyit illik adni, még nem voltam ballagáson, csak anno a sajátomon. :) Nem akarok túl sokat sem, túl keveset sem.


Köszi ha segítetek.



ápr. 11. 15:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%
Én nem állok jól anyagilag, de azért egy 15-20 ezret adnék. Viszont nekem nincs gyerekem. Ha közepes anyagi helyzetben lennék, mint te, viszont lenne két kicsi gyerekem, akik nyilván viszik a pénzt, egyre többet, ahogy nőnek, akkor sem adnék többet, mert akkor meg ott a két gyerek, akik elsőbbséget élveznek, miattuk én nem költenék egy huszastól többet.
ápr. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, maradok a 20-nál. :)
ápr. 14. 10:38
 13/17 anonim válasza:
91%
Szerintem is elég a 20-as. Főleg ha anyagilag nem állsz jól. A lényeg hogy adtál azt kész. Ne gondold túl.
ápr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 NTBS ***** válasza:
100%
20-30 ezer max.
ápr. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

#16 Szerencsére nem a megélhetését kell biztosítanom, az egyelőre még a szülei dolga...régen rossz lenne, ha kajára kéne költenie, amit tőlem kap.

Te meg ha választhatsz, hogy 20 ezer forintot vágjanak hozzád, vagy nullát, és az utóbbit választod, akkor a gond veled van.

Hidd el, a szüleitől nem 20 ezer értékben fog ajándékot kapni. De kitömni nem az én dolgom.

ápr. 15. 09:18
 16/17 anonim ***** válasza:
79%

Pénzt?

Senkitől sem kaptam pénzt a ballagásomra anno... Nekem fura, hogy itt ez ilyen bevett dolog.

Szüleimtől kaptam nyakláncot, mindenki mástól virágot és két puszit.

De 20 ezer amúgy szerintem bőven elég. Ez azért mégsem egy esküvő, basszus...

ápr. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
70%

Aprópénz? Kb minden rokontól kap ennyit az már nem aprópénz... Sőt elsődlegesen majd a szülei megpumpolják ha ki érdemelte.

Ha kettessel végig karistolt meg nem is érettségizik akkor örüljön ha elmosogathat az ebéd után...


Kb egy 18 éves akárhogy nézem gyerekről van szó majd a szülei elindítják , neki max bulizáshoz kell.

ápr. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!