Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miert nem létezik abszolút...

Miert nem létezik abszolút vonatkoztatasi rendszer?

Figyelt kérdés

Ez volt a megoldása egy korábbi kerdesemnek, de egy kicsit szeretnek jobban belemaszni. http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

Miert nem létezik abszolút vonatkoztatasi rendszer, ha a vonatkoztatasi rendszereket arra használjuk, hogy eldontsuk, milyen fizikát használjunk, milyen törvények lesznek érvényesek? Pl ha egy rendszer egy helyről nézve inerciarendszer, egy másikból pedig nem (linkelt kérdés), akkor hogy határozzuk meg, hogy milyen fizikát használunk benne? Ez miért nem abszolút?



2015. jún. 20. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:

> „Pl ha egy rendszer egy helyről nézve inerciarendszer, egy másikból pedig nem (linkelt kérdés), akkor hogy határozzuk meg, hogy milyen fizikát használunk benne?”

Az általános relativitáselmélet minden vonatkoztatási rendszerben működik.

2015. jún. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Es ha nem lenne relativitáselmélet, hanem egy másik fizikát találtunk volna ki a nem inerciarendszerekre, akkor hogy dontenenk el, hogy melyiket használjuk?
2015. jún. 21. 00:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2: Sehogy. Épp ezért fedezte fel Einstein, hogy nem létezik abszolút vonatkoztatási rendszer, minden relatív, és erre alapozta az elméletét.


Tehát a törvényeket nem mi találjuk ki, hanem megfigyeljük a világ fizikai összefüggéseit, és állítunk fel rájuk matematikai képleteket, amelyekkel modellezzük a működését. Ezeket aztán - ha helyesnek bizonyulnak - elnevezzük különféle fizikai törvényeknek.

2015. jún. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az inerciarendszer fogalma arra (is) jó, hogy el tudjuk dönteni, a mi vonatkoztatási rendszerünk milyen módon és mértékben tér el tőle. Például a Föld sem inerciarendszer, de meg tudjuk határozni azokat a hatásokat, amik miatt nem az, tehát tudunk számolni a forgásával, a keringésével, a gravitációs hatással, stb. Ezután eldönthetjük, hogy mondjuk egy adott kísérlet milyen hibával végezhető el benne.
2015. jún. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!