Hogy lehet az, hogy az általunk látott világegyetem csak egy kis téridő-buborék a világegyetemen belül?
A felfúvódás elmélete szerint az általunk látott világegyetem csak egy kis téridő-buborék, ami gyors tágulásnak indult az ősrobbanást követően. A kozmosznak azonban más részei is lehetnek ezen a buborékon túl, amiket mi nem láthatunk. Ezekben a régiókban a tér-idő egészen más lehet, valószínűleg nem tartalmaz csillagokat és galaxisokat, amik csak a mi buborékunk adott tömegsűrűségének következtében alakultak ki. Rendelkezhet azonban hatalmas, nagy tömegű szerkezetekkel, sokkal nagyobbakkal, mint amik a látható univerzumban találhatók, ezek vonzhatják magukhoz a galaxishalamzokat, előidézve a sötét áramlást.
Sajnos nem nagyon jönnek válaszok.:(
De egyáltalán korrekt ez a cikk? Abban a másikban máshogy van megközelítve a dolog, és abban nincsenek ilyen fura dolgok.
Pl a szerkezet kifejezés használata egy objektum megjelölésére is egy eléggé érdekes megoldás.
Mit gondoltok?
A téridő hogyan lehetne más egy univerzumon belül?
Arról van szó, hogy fény segítségével térképezzük fel az univerzumot, a fény véges sebességgel terjed. Időre van szüksége, hogy eljusson egyik térrészből a másikba. Mivel az univerzumunk tere fénysebességnél gyorsabban tágul, ezért biztos, hogy vannak nem látható részei is. Ugyanúgy, mint amikor egy forma 1-es autó gyorsabban halad egy ralli kocsinál, tehát soha nem éri utol a gyorsabb kocsit a lassabb.
Máshogy is tudom magyarázni, ha ez nem volt célravezető.
Értem, hogy hogy lehet az, hogy nem látjuk az univerzum egészét.
De elsősorban azt nem értem, hogy hogy lehetnek különböző téridejű dolgok egy univerzumban.
Vagy legalábbis hogy hogy lehet egy elkülönült téridő-objektum az univerzumunkon belül.
Ha ezt is le tudod írni, akkor inkább ez érdekelni, de köszönöm a mostani hozzászólásod is.
:)
A helyzet az, hogy kb 20 éve méricskélnek a csillagászok rengeteg 1A standard gyertyát és ceffeidákat, és ahogy pontosodnak a mérőműszerek, eléggé határozottan állítják szép diagrammokat mutatva, hogy exponenciális görbére illeszkednek a megfigyelt objektumok. Tehát minnél távolabb vannak, annál gyorsabban távolodnak.
forrás:
Az előbbi válaszom az első oldal végén adott válaszra való reagálásom.
Egész egyszerűen azokat a téridőrészeket nevezzük a mi téridőnktől elkülönülteknek, amelyekről a fény nem juthat el hozzák.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!