Kinek van igaza ebbe az ősrobbanás vitába?
Barátommal beszélgettünk hétvégén és az ősrobbanás is szóba került, mely heves vitába torkollott. Én mondtam, hogy ez egy nagy félrelépése a tudósoknak, mert a semmiből nem keletkeszhet ez a végtelen nagynak tűnő világegyetem. A semmiből amúgy se keletkezik csak semmi, ráadásúl nem áll össze rendezett dologgá a káoszból semmi és az hogy mi tudatos lények vagyunk egy rendezett világban az nem lehet egy ősrobbanás miatt.
A barátom szerint viszont másmiatt mondják a tudósok hogy ősrobbanás volt. Szerinte ez egy tévedés. A semmiből egy kis pontból nem keletkezik minden, de ők nem azért mondják ezt, mert ebbe hisznek, hanem hogy ezt kommunikálják le a hétköznapi embereknek, hogy meglegyen a tudósok presztizse, ne nézzék őket butának és ne higyjenek a mágiába meg ezotériába.
Szerinte nem mondhatják aszt, hogy semmit se tudunk, mert nem lenne hitelük a tudósoknak. Aszt mondanák az átlagemberek, hogy már pár száz éve van fizika és még se tudjuk hogyan jött létre a világ. Valamit mondani kell, hogy értelmesnek gondoljuk a tudósokat a másik meg az, hogy így elvegye a vallás és a spirituális világ keresését. Azt kéne mondani, hogy Isten vagy egy felsőbb inteligencia teremtette a világot tudatosan így, hiszen magától nem lesz semmi, nemhogy galaxisok meg emberek, de ha azt mondanák, hogy Isten teremtette, akkor az emberek elfordúlnának a tudósoktól és a babonák meg ezo tv-félékbe hinnének és nem értenék meg, hogy van aranyközépút is !
Így a cél szentesíti az eszközt képpen elterelik a figyelmet a vallásokról vagy pedig nekem van igazam és a akadémikusok baklövése az ősrobbanás elmélete ?
Az ősrobbanás elmélete a leginkább elfogadható magyarázat arra, amit jelenleg a világűrről tudunk (galaxisok távolodása, mikrohullámú háttérsugárzás, stb.).
Természetesen ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül igaz, de azért baklövésnek sem nevezném. A Földközpontú világkép baklövés volt? Ma már tudjuk, hogy nem volt igaz, de az akkori ismeretek alapján helytálló elmélet volt, és az akkori igényeknek tökéletesen megfelelt. Aztán ahogy változtak az igények, gyarapodtak az ismeretek, úgy javították az elméletet. Valahogy így lesz ez az ősrobbanással is.
És ne felejtsd el, hogy ugyanilyen tudományos elmélet például a kontinensek vándorlása, az éghajlatváltozás, a fekete lyukak vagy a dinoszauruszok létezése. Meg kell tanulnunk megbízni a tudományban, ha bármit is tudni akarunk a világról. Amiben persze benne van a tévedés esélye.
A vallásnak pedig ehhez az egészhez semmi köze, aki hisz a teremtésben, miért ne hihetné, hogy Isten az ősrobbanással együtt teremtette a világot? Több fizikust ismerek, akik hisznek Istenben és a teremtésben, és persze olyanokat is, akik nem. A vallás és a tudomány nem egy pályán focizik.
"Azt kéne mondani, hogy Isten vagy egy felsőbb inteligencia teremtette a világot tudatosan így, hiszen magától nem lesz semmi, "
Miért kellene ezt mondani?
Mi az, hogy Isten? Honnan szerzi az energiát, hogy működjön? Ő vajon miképpen teremt a "semmiből"? Egyáltalán honnan veszed, hogy létezik?
Most egyáltalán nem akarom a vallást semmilyen módon minősíteni, de a tudomány világában nem lehet figyelembe venni olyasmit, amit nem tudunk semmilyen módon kimutatni, érzékelni, mérni, vagy megmagyarázni, így hát az isteni közreműködés nem jöhet számításba.
Az egy dolog, hogy esetleg te elfogadod a Biblia kijelentéseit, ez a te dolgod.
Talán hallottál már az empírikus bizonyítás szükségességéről, a kísérleti igazolásról, ha nem, akkor nézz utána, mit jelent ez és vedd figyelembe, hogy nincs olyan tudomány, ami a vallásokkal foglalkozna, egyszerűen ott nincs mit keresni.
Néhány ezer évvel le vagy maradva ezzel a gondolkodással.
Bocsi, nem akartalak megbántani, de ez az igazság. Nehéz ezt másképpen megfogalmazni.
Az az érzésem, hogy ez egy kamu kérdés.
Ahhoz képest, hogy a kérdező próbál úgy írni, mint egy képzetlen 8 éves - mégis elég jól összeszedett írás.
Persze benne van az összes típushiba, butaság és előítélet, ami csak a témában előfordulhat...
Szerintem provokáció - mondjuk egy pszichológiai teszthez.
Hát persze, provokáció, de a valláskritika rovatban ilyeneket írnak, a vallásban meg, na hát azt nem is mondom, mert az ember haja égnek áll.
Ilyenek a vallásosak.
Ez is halál komolyan gondolja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!