A földrengések során felszabaduló energiát lehetne hasznosítani valahogy?
Több okból sem. Egyrészt azért nem, mert nem tudjuk előre megmondani, hogy mikor, hol, milyen jellegű és mekkora energiájú földrengések várhatóak. Ezzel nem is lenne akkora probléma, mert ha a felszabaduló energiát teljes mértékben el tudnánk tárolni, akkor megérné a földrengésveszélyesebb területeket megszórni ilyen szerkezetekkel, mert igen nagy energiák szabadulnak fel. A másik gond az, hogy a földrengések epicentrumai nem a felszínen, hanem a felszín alatt 1-100 km-rel történnek, ez igen megnehezíti az esetleges energiakinyerő eszközök telepítését, illetve nagyban csökkenti a felszínre érkező energia mennyiségét (nagy része elnyelődik a földkéregben, mire a felszínre ér).
A harmadik gond az, hogy még ha tudnánk is a földrengések leendő epicentrumát, az ott felszabaduló energiamennyiség olyan nagy, és olyan rövid idő alatt szabadul fel, hogy a mai technológiánk alapján még elképzelni sem nagyon tudunk olyan eszközt, amely képes lenne ezt az energiát felfogni, eltárolni. Kicsit ahhoz hasonlít a dolog, mintha egy atombomba felrobbantásakor keletkező energiát szeretnénk kiaknázni. Olyan romboló hatása van, hogy nincs eszköz, amely kibírná épségben a hirtelen megterhelést.
1.: Igen, az vagyok, egyébként nem kérdezném meg.
2.: Milyen elven műkodne egy ilyen gép?
Hát, éppen ezt magyarázzák, hogy nehéz elképzelni.
Ha fel akarsz terjeszteni egy Nobel díjra, akkor súgok:
Talán egy bazi erős rugó, vagy akár rengeteg...
Le van írva, hogy nem lehetséges, erre megkérdezed, hogy milyen okból nem XD.....
Ahogy az már le van írva, nem lehetséges, mert nem tudjuk megmondani hol lesz pontosan földrengés és mikor, illetve még ha lenne is rá módszer az utóbbi kettő eldöntésére, akkor se bírná ki semmi ezt az energiát.
A földrengés során felszabaduló energia hatalmas ugyan, de nagy területre hat. A mai földrengés epicentrumától 100 km-re is észlelték. Tehát több száz kilométeren kéne valami eszközt kitenni( ami nem létezik még), ami át tudná ezt alakítani elektromos energiára. A több százkilométernyi vezeték ellenállása nyilván nagy lenne. Aztán a vezetékek el is szakadhatnak egy nagyobb földrengés során, ezt pótolni kellene,akár csak az eszközöket, mert több Gigapascal nyomást nem bír ki hosszútávon semmi sem. Persze lehetne gyémántból készíteni az eszközt de ez megint csak emeli az árát.
Ez a nem létező eszköz hogy működne?
Hát nem hatékony módszereket mondva:
Legyen egy épület aminek alja elmozduláskor indukciót kellt egy tekercsben. De itt ismét néhány probléma lenne.Nagyméretű tekercsek, nagy mágnesek, pontosan megtervezett erőhatások.( A földrengéseket sem tudjuk megjósolni, nem hogy egy rengés által okozott kárt pontosan, és a pontos erőhatást sem tudjuk megmondani.
Ezek ismeretében nyilván ki lehet számolni, hogy a mágnes tömege mekkora legyen, mekkora legyen a tekercsé, és a tehetetlenség és a surlódás miatt elmozdulnának egymáshoz képest és a jó öreg Lenz-törvény, és a mozgási indukció áramot generál.
De ebből nagyon sok kellene, hogy hatékony legyen, több ezer szerintem, és mint mondtam nem tudjuk előre megmondani az erősségét, így lehet egyben sem marad az épület, ami az áramot generálná.
Akkor lehetne piezoelektromos úton, ez nyomásból csinál áramot, de ennek megint csak van tűréshatára.
Kérdező, szerintem te vagy laikus, még akkor is, ha tudományos témákban kérdezősködsz, nem az éppen futó tévésorozatokról.
További blőd energiahasznosítási kérdések tegnap és ma:
Napraforgók:
http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..
Állatok munkája:
http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..
Lavina:
http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..
Erősen valószínűnek tartom, hogy ugyanabból a fejből pattantak ki ezek az ötletek...
És persze könnyebb kiírni egy kérdést gondolkodás nélkül, mint utánanézni a neten.
Lehet lepontozni.
Hát én nem vagyok laikus, hiszen teljesen profi vagyok az energia kutatásban.
Én már kidolgoztam az elektromos energia nyerését
bolhaugrásnál
kefélés közben (majdnem megvágott, van veszélye)
Kézi kávédarálás esetén
Ifjú suhancpalánták kedvelt szórakozása közben, amikor vízzel töltött luftballont pottyantanak a járókelők fejére
Tsunamis hullámlovaglás esetén
Felhőkarcoló felhőkarcolása hatására
A Naprendszer bolygóinak forgómozgása alapján.
A házmester bögyös feleségének a kebelrezgéseire alapozva
A billiárdgolyók lepottyanása közben keletkező kinetikus energia segítségével.
Akár százat is mondhatok, de inkább iszom egy sört.
Apropó, a sör kupakjának eltávolítása közbeni erőkifejtés jelentős módon segíthetne az energia válságának megoldásában...
fent írtam, hogy laikus vagyok, különben nem kérdezném meg..
további kérdéseimet máshol teszem fel, nem akarok senkit idegesíteni velük
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!