Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nagy gondom van a matekkal...

Nagy gondom van a matekkal mit lehet tenni? Fontos!

Figyelt kérdés
Na szóval 3.-os vagyok középiskolán eddig nem tudom hogyan de átcsúsztam kettessel most így első félévben már van 3 -0 pontos felmérőm.Az tudom ,hogy brutálisan nagyon hülye vagyok matekból csak azt nem tudom hogyan lehet ezen segíteni?Pl: veszünk valamit az órán kapunk belőle leckét már nem tudom othon megcsinálni még ha ott a minta példa persze ha egy picit nehezebb ha már valami logika kell vagy kicsit gondolkodni akkor kész vége le blokkolok a dolgozatokról nem is beszélve hozzá se tudok kezdeni.Esetleg agyserkentő segítene ? vagy van e ilyen betegség hogy egyszerűen nem tudom a matekos dolgokat összerakni ? Matekofóbia ? :D

2012. okt. 22. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyakorlás, gyakorlás. Ha nem megy egy feladat, akkor kérj segítséget. De legalább próbáld meg több különböző úton megoldani! Engem nagyon sokszor megkerestek olyanok, akiknek nem ment a matek, és amikor megkérdeztem, hogy meddig jutottak, az volt a válasz, hogy semeddig, és amikor megkérdeztem, hogy mégis mivel próbálkoztak, azt mondták, hogy tulajdonképpen semmivel, csak nem megy.... az ilyenek megérdemlik, hogy megbukjanak.


Szóva időt kell rá szánni, és ha elakadsz, máshogy kell elindulni.

2012. okt. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az agy átalakítható. Ha valamit sokat erőltetsz, akkor egy idő után szerkezetileg alkalmazkodik a feladathoz, és ami korábban borzasztóan komplexnek tűnt, arra később egyszerűen ráérzel, vagy azonnal 6féleképp levezeted, hogy miért van úgy, és nem érted, hogy mások miért nem értik ezt. Nyilván erőltetni a dolgokat hosszútávon csak úgy lehet, ha valamennyire örömöd is leled benne, szal kicsit 22-es csapdája a dolog. Egy különtanár segíthet neked a megfelelő tempóban adagolni a feladatokat (ne túl nehéz, ne túl könnyű), ha ilyesmit nem tudsz megoldani magadnak, akkor egyedül próbálj találni olyan feladatot, ami a szintednek megfelelő, és fejlődni tudsz tőle.


Ha nagyon le vagy maradva, és az osztály nagyon komplex feladatokat tanul, te akkor is tanulj összeadást kivonást, ha még az nem megy tökéletesen. Hiába tűnik feleslegesnek (hisz ők előrébb járnak), szerintem segíteni fog. Meg ami még fontos: próbálj meg filozofálni a tanultakon, összefüggésekre rájönni, amikre a tanár nem világított rá. Megpróbálni más úton megoldani ugyanazt a feladatot, vagy visszafelé leellenőrizni, ilyesmi. Meg nyilván ne menj tovább egy feladattól ha csak másolni tudod, de nem érted hogy miért ez a megoldás menete.

2012. okt. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Létezik diszkalkulia.
2012. okt. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!