Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Virológus szakképzés - hol?...

Virológus szakképzés - hol? Milyen feltételekkel? Milyen érettségivel és fakultációval?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves vagyok, és egy igencsak érdekel a vírusokkal való foglalkozó tudományág, a virológia. Nagyon szeretnék ezzel "munkálódni" a jövőben. Kitűnő vagyok biológiából, és ezt szeretném fakultációnak felvenni, és egy emelt szintű érettségit kihozni belőle. A kémia nagyon fontos része ennek a szaknak? Az érettségiben mit kérnek? Kémiából csak 3-mas, 4-es vagyok, de egy középszintű érettségit szeretnék belőle. Hogyan kell elképzelnem ezt a dolgot? Melyik egyetemen tudom tanulni a virológiát?

Köszönöm a válaszokat előre is! :)


~A.



2012. szept. 11. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Biológusként, állatorvosként és orvosként foglalkozhatsz vírusokkal. Én biológua vagyok, épp vírusokkal foglalkozom. Ha érdekel, szívesen beszélgetek veled élőben Budapesten.
2012. szept. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bensdorp ***** válasza:
A felsoroltakon kívül még gyógyszerészként is éppúgy mehetsz víruskutatónak, de ha nem barátod a kémia, felesleges lenne végigszenvedned az egyetem első éveit. A legegyszerűbb út, ha biológia szakra mész. De tanulj sok kémiát, mert ott is szükséged lesz rá! Az érettségi követelmények pedig: [link]
2012. szept. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Kémikusként nem lehetséges?
2012. dec. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!