Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Sejtek, fénykibocsátás,...

Sejtek, fénykibocsátás, kommunikáció?

Figyelt kérdés

Ezt most olvastam egy '95-ös kiadású, német könyvben:


"És ez még nem minden: 1993-ban nyilvánosságra hozott biokémiai kutatások eredményeiből kiderült, hogy ez a kisugárzás kommunikációs célokat is szolgál. Az egyes sejtmagok nagy intenzitású fotonkibocsátás útján kommunikálnak az őket körülvevő sejtekkel, így koordinálva a szervezetben a különböző sejtek, szövetek és szervek növekedési, fejlődési és átalakítási folyamatait."


Abszolút marhaság, vagy tényleg így van? Az állítólagos '93-as tanulmányhoz sajnos nem adott semmiféle közelebbi hivatkozást, így annak nem tudok utánanézni. De maga ez, amit leír, ez így totális humbug, torzítás, vagy tényleg így van...?


2012. márc. 6. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Elég meredeken hangzik... A szövegből azt veszem ki, hogy emberi sejtekről lehet szó. Nem szerintem kizárt... habár nem említi, hogy milyen a kibocsájtott fény hullámhossza, azaz, nem feltétlenül kell látható fényre gondolni, a sejtmegban biztosan nem történik ilyesmi.


A legvalószínűbbnek azt tartom, hogy valamiféle félrefordításról lejhet szó.

2012. márc. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Baromságnak tűnik első olvasatra. Az még el is képzelhető, hogy fénykibocsájtó sejtekkel rendelkező élőlényeknél megvalósulhat ilyen kommunikáció. De a többi része már nem, tehát nem túl logikus, hogy pont a sejtmag fog fény kibocsájtani. Pontosan nem tudom a helyét, de za ilyen bioluminesszenciához kell ATP, oxigén, Ca/Mg, fehérje, tehát ha helyet kéne neki megevezni a reakciónak, az a sejtplazma volna, nem a mag. Szintén húzós, hogy ezzel ő komoly szabályzási folyamatokat lát el, mert hogy is? Elég nehéz elképzelni, hogy szomszédos sejtekkel tud csak kommunikálni, de azért az egész szervezetre hat, mindezt fénnyel. Minek is, mikor ott vannak a hormonok pont erre? A élőlényekre pont nem jellemző, hogy fölösleges dolgokkal nehezítik a saját dolguk.
2012. márc. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem ad hivatkozást, még csak nevet sem említ, az gyakran kamu, vagy "szóbeli közlésen alpul" (ami általában egy emelkedett hangulatú konferencia-vacsora közben hangzik el, és senki sem tudja, miről van szó).

Plusz amit a előző válaszolók mondtak: ez inkább citoplazma, és mi értelme lenne? Pont erre valók a lokális kölcsönhatások, szignáltranszdukciós útvonalak. Mi értelme lenne ennek, ha a foton-morze bőven fedezi? (Vagy fordítva: mi értelme fénnyel kommunikálni, és arra receptorokat kiépíteni, ha van más út?)

Mellesleg a közlésből hiányzik, hogy milyen mechanizmussal érzékeli a sejt(mag) a bejövő ingereket? És mit kezd az esetleges természetes fénnyel?

2012. márc. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az eredeti szöveg (még előtte azzal a résszel, amire visszautal az "ez a kisugárzás") :


"Unser Organismus leuchtet: jede Zelle, jedes Gewebe, jedes Organ hat seine spezifische Ausstrahlung und erzeugt dadurch auch ganz spezifische magnetische Felder. [..] Neuste, erst 1993 veröffentlichte Ergebnisse biochemischer Forschungen weisen nach, daß diese Ausstrahlung sogar zur Kommunikation dient. Jeder Zellkern sendet Photonen (kleinste Licht-Teilchen) in hoher Intensität aus und kommuniziert so mit den umliegenden Zellen."


Szóval...? Félrefordítás, vagy maga az eredeti szerző ír hülyeséget...?

2012. márc. 8. 18:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Öööö... tudom, hogy ciki, de én nem tudok németül. (Angol, olasz, kevéske latin.) Nagyjából tudsz adni egy "nyers fordítást"? De persze biztos jön valaki, aki majd tud németül is, ő talán jobban tud tájékoztatni.
2012. márc. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A fordítás ott van a kérdés eredeti kiírásában. :)


Kivéve az idézetben szereplő első mondatot, ami pedig annyit tesz, hogy "A szervezetünk világít: minden sejtnek, minden szövetnek és minden szervnek megvan a maga egyéni kisugárzása, és ezáltal teljesen egyedi mágneses mezőket is hoznak létre."

2012. márc. 9. 11:46
 7/8 anonim ***** válasza:
ÁÁÁÁ, ez valami ezoterikus hülyeség. Felejtsd el.
2012. márc. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, lévén a könyv, amiben ez szerepel, tényleg egy ezotériás könyv. Csak arra voltam kíváncsi, hogy ez a konkrét passzus is hülyeség-e. De ezek szerint valóban az, kösz a megerősítést. :)
2012. márc. 13. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!