Folytatnak e teleportálással kisérleteket és milyen sikerrel?
Ez nagyon "jó" kérdés.
Olyan dolognak, amelynek AZ ELMÉLETI ALAPJAIT sem tudjuk, nem igazán tudunk GYAKORLATI kísérleteket folytatni.
Persze vannak ELMÉLETEK, TÉZISEK a teleportálásról, de egyik sem igazán igazolt. Pl. vannak a "féreglyuk-effektusok", vannak, a fekete lyukak, van aki a tér megfelelő hatásokkal történő görbítésében látja a megoldást.
Arról nem is beszélve, hogy igen hamar "vér folyna", ha ilyen irányú kísérletezgetés lenne. Azért a légitársaságok és a logisztikai cégek, utazási irodák, stb. IGENCSAK érdekeltek, hogy ILYEN SOHA NE LEGYEN.
Köszi a választ.
Azért azt hozzátenném hogy pár száz évvel ezelött még a repülést is lehetetlennek tartották,de a tudomány az utobbi 10-20 évben olyan rohamosan fejlödik,hogy kiváncsi lennék 20 év mulva mik lesznek a technikai ujdonságok,és amik most ujdonságok azok addigra rég elavult dolgok lesznek(mobiltelefon,plazmatévé)vagy ezeket fejlesztik még tökéletesebbé?
nos, van.
Egyelőre az alapoknál járnak.
A kvatumfizika lehetővé teszi párisított részecskék létrehozását. Ez az jelenti, hogy két egymástól térben távol lévő részecse között olyan kapcsolatot hoznak letre, hogy egy egyik részecske kavantumállapota továbbítódik a másik részecskéhez. Gyakorlatilag térben elkülönített helyen létrehozzák a részecske mását. Ezt hívják kvantumteleportálásnak.
2007ben kb 5000 részecskét sikerült teleportálni ausztrál kutatóknak.
bővebben:
Már bocsi, de ez utóbbi nem teleportálás, hanem csak lemásolták a részecskéke. Nem utazott egyik helyről a másikra. Ennyi erővel a fax is teleportál, mert én itt leírok valamit, elfaxolom, te meg elolvasod. A repülés is rossz példa, mert az fizikailag lehetséges, csak nem volt meg a technika hozzá, azért nem tartották lehetségesnek. Ami viszont fizikailag nem lehetséges, az később sem lessz az. A fizika nem változik.
Azér a Hipervándor jó film persze, csak ne akarjátok utánozni!
:-))
A kérdés egy kicsit bonyolultabb ennél.
Szokták kérdezni, hogy valami részecske, vagy hullám... ugye attól függ, hogyan mérjük. Ha pl. interferenciát mérünk, akkor hullám - ha meg számláljuk akkor részecske. Ha viszont EGYIKRE sem kényszerítjük - akkor egy harmadik állapotban van: ilyenkor se nem részecske, se nem hullám. Ezt az állapotot nem igazán ismerjük...
A párban keltett részecskék is ilyen állapotban vannak - mindaddig, amíg a pár EGYIK tagját meg nem mérjük. Akkor mindkettő *egyszerre* valamilyen állapotba kerül... ezt a jelenséget egy kis jóindulattal már lehet teleportációnak nevezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!