Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől vörös az égbolt?

Mitől vörös az égbolt?

Figyelt kérdés
Mitől ilyen a színe? Nem láttam még ilyennek, de lehet hogy csak nem figyeltem eddig.. Szép nagyon de kíváncsi lennék mitől ilyen, győri vagyok egyébként.
2010. nov. 17. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
itt fekete
2010. nov. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%
A VÉRTŐL
2010. nov. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

Mert az is kommunista!


(bocs...)

2010. nov. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az alacsonyan levő nap fénye vastag légrétegen megy át és a legjobban a vöröset engedi át ilyenkor a levegő a felhők több vörös fényt kapnak mint a többit.
2010. nov. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A levegő eleve kiszórja a kék fényt (Rayleigh-szórás; a szórás a hullámhossz mínusz 4. hatványával arányos), ez adja az ég kékjét. Az alacsonyan lévő nap vastagabb légrétegen halad át, ezért több kék szóródik ki --> vörösebb lesz a színe. A szórás azonban nem csak a hullámhossztól függ, hanem pl. a levegő páratartalmától is. Párásabb levegőben sokkal erősebb a szórás, valószínűleg ezért láthatod a szokásosnál vörösebbnek a napot és az ég alját. (Bár innen Pestről nem sokat tudok az ottani időjárási viszonyokról.)
2010. nov. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Aligha szél nem lesz...Ja, azt az ég aljára érti Petőfi.Bocs.

:-)

2010. nov. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

De ügye nem mondod komolyan, hogy most sikerült észrevenni, hogy esténként néha vörös az égbolt? O.o


Mond hogy nem, kérlek O.o Az nem lehet, hogy ennyi idősen (lévén legalább 8 éves vagy) most néztél rá először az égboltra. Ugye csak valamit nem jól olvastam a "Nem láttam még ilyennek" szövegben?

2010. nov. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Feltettem egy kérdést szerintem normálisan, nem flegmán és nem butaságot véleményem szerintem erre jön 7 válasz amiből 5-nek köze nincs a kérdéshez... Egyre feleslegesebb már kérdést kiírni ide..


A két normálisan válaszolónak köszönöm.

2010. nov. 18. 15:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ez év eleji izlandi vulkánkitörés során légkörbe került hamu miatt. Annak idején szóltak, hogy mások, vörösebbek lesznek a naplementék.
2010. nov. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!