Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a Földtől belátható távolsá...

Ha a Földtől belátható távolságra léteznének olyan intelligens földönkívüli élőlények, akik több naprendszert, esetleg több galaxist is meghódítottak, akkor azt mindenképp tudnánk észlelni, vagy nem feltétlen?

Figyelt kérdés

máj. 7. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem feltetlen. Valszeg rejtozkodnenek elolunk. Nekunk is azt kell csinalni
máj. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi nem rejtőzködünk. Legalábbis ha ezt nézzük: [link]
máj. 7. 20:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Majd fogunk
máj. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok optimista. Itt jön képbe a technológiai időablak, miszerint a két civilizációnak egy időben hasonló technikai eszközeinek kell lenni, hogy egyáltalán észleljék egymást. Rádiózás, fénysebesség meg hasonlók? Csak 100 éve használjuk.


Fel kellene tételezni, hogy a másik civilizáció is hasonló eszközöket használ, vagyis hogy 20-200-600, stb. évvel ezelőtt használtak olyat, és majd jól észleljük a rádió/lézer/stb. jeleiket.


A kommunikáció meg már minden szempontból hiú ábránd, hogy majd évszázados ciklusokban váltunk üzeneteket.


Képzelj egy két, egymást nem látó szigetet. Az egyiken ősemberek, a másikon mai emberek élnek, egymással nem találkoztak. Hogyan kommunikálnának, hogyan értetnék meg egymást, nyelvi és technikai kérdéseket beleértve?

És itt szinte azonos fajról, csillagászati mércével nézve másodperceken belül élve.


Elképzelhetetlen, hogy lehet észlelni és kommunikálni valamivel, ami pl. a mai földi világhoz képes pl. évszázezrekkel tart előrébb. (ha már azt írtad, hogy galaxisokat hódítottak meg)

máj. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kérdés az hogy tudnak egy gyorsabban közlekedni a fénynél, ha nem akkor úgy sem találkozunk soha, mint ha a szomszéd tanya 500 évre lenne gyalog, nekünk meg csak a két lábunk van.
máj. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Nem tudom elképzelni, hogy egy a bolygok között utazó civilizáció, ne sugározon előtte közben évezredekig mindenféle elektromágneses sugárzásokat, ami előbb utobb elér hozzánk.

Kérdés mikor ér ide hozzánk ? Lehet hogy 100 év mulva, lehet hogy 10 ezer, vagy millió év távolságra vannak ezek a rádióhullámok.

máj. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!