Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az evolúció során hogyan...

Az evolúció során hogyan alakultak ki a kígyók méregfogai?

Figyelt kérdés
Butaság, de volt egy gennyes fogú kígyó, aki akit megharapott az elpusztult vérmérgezésben és ez öröklődött tovább, majd szép lassan kialakult a méregmirigy mert ez előnyt jelentett? Vagy egy elfertőződött nyálmirigyből lett?
2023. nov. 18. 14:29
1 2
 11/11 Pombe ***** válasza:
100%

Áhhh. még... Kedves @TappancsMancs


#5: "Hát az a video a szemről már az elején fals közlések sorával indul."


Azért, hogy adjak neked igazat is, valóban látok a filmben én is némi hiányosságot, de nem azokat, mint te. Ám ez a "hiányosság" sem annyira nem róható fel, mert viszonylag újkeletű a tudomány álláspontjában a korrekció, és még talán nem is teljesen elterjedt.


Az 1:30-tól azt állítja a narráció, hogy a szem legalább 40, egymástól független alkalommal alakult ki. Nos, ez ma már eléggé vitatott, ill. már nem is ezt gondolják.


[link]


Itt ugye azt taglalják, hogy a különféle szemek nem egymástól függetlenül 40-65 alkalommal fejlődtek ki (polifiletikus eredet), hanem inkább egy közös ősből, mivel minden szemkialakulási vérvonalban szerepelnek ugyanazok a gének, és/vagy azok variánsai (eklatáns példa: Pax6 gén, és variációk ( PaxB , PaxC ) - ill. vannak egyéb érvek is). Tehát az utóbbiak a szem monofiletikus eredetét támasztják alá.


Én még foglalkoztam volna azzal is a filmben, hogy kiemeljem, még akár egysejtűek is rendelkeznek szemmel, méghozzá egészen gerinces-szerűvel.

[link]


Mi több.. még bacikban is kialakult szemszerű "szolgáltatás":

[link]

[link]


Mondhatni, a baci egésze olyan, mint egy primitív szemgolyó, mert a bacik számára is fontos volt megállapítani, hogy a fény milyen irányból érkezik.

2023. nov. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!