Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Magyarországon süthet a nap...

Magyarországon süthet a nap valamikor egy észara néző falat?

Figyelt kérdés
Részletes indoklásnak, magyarázatnak örülnék.

2023. jún. 23. 20:01
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Igen. Amikor (például a napokban) kb északkeleten kel a nap és kb északnyugaton nyugszik. Kicsit tágítva: mindig, ha a nap kelettől kicsit is északabbra kel, és/vagy nyugattól északabbra nyugszik (időben a tavaszi és az őszi napéjegyenlőség között).
2023. jún. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Igen. A linkelt ábrán láthatod a nappályákat. A második linken részletes leírás az ábra használatáról. Mire gondolsz indoklás alatt?

2023. jún. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Prózaian:

A nap nem keleten kel és nem nyugaton nyugszik. (Kivéve a napéjegyenlőség 2 napját az évben, de azért nem csillagászati pontossággal)

Ez meghökkentő lehet, de:

Ahogy változik a napok hossza, a napkelte és a napnyugta helyzete is eltolódik észak felé legjobban jún. 21-én, ez a leghosszabb nap.

És ha már észak felé jár, akkor meg tudja sütni az északi falat, persze nem telibe, de jócskán.. Reggel, keltekor úgyszintén..

2023. jún. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is északi szobában lakom, és egy hónapig jól rásüt az én ablakos falamra a lenyugvó Nap. Szép napkeltéim viszont gyakorlatilag nincsenek, mert egy közeli domb eltakarja a keleti (és a déli) oldalt.
2023. jún. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is laktam északi szobában (panel 1. emelet), nyáron hónapokig reggel is besütött a nap, meg este is.
2023. jún. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!