Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Sztetek melyik időzónát lenne...

Sztetek melyik időzónát lenne jó rözíteni?

Figyelt kérdés

Sztem a nyárit, mert ha állandósul a téli akkor hajnal 3-kor már világos lesz, mit csinálsz olyan korán?


Jobb az ha este van tovább világos, nem?



2021. nov. 2. 06:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem is a nyárit.

Rossz lenne,ha a nyári estékből elveszítenénk 1 óra világosságot.

Gyerekeknek plusz játékidő, felnőtteknek meg akár kerti munka, akár esti program miatt.

Reggel kevésbé zavarna,hogy később van világos,mert vagy pihenek vagy készülök munkába.Ott kevésbé zavaró,ha sötétben indulok

2021. nov. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 EagleHUN ***** válasza:
65%
#1 Rövid és tökéletes válasz. Respect. És Dettó, vagyis +1 szavazat a nyárira.
2021. nov. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Téli. Télen sokkal többet jelentene nekem hogy nem még sötétben kelek és megyek munkába, nyáron pedig egy órával hamarabb kezdene már hűlni a levegő, ami az egyre gyakoribb kánikulákban igencsak hasznos az egészséges éjjeli alvás szempontjából.
2021. nov. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Az az igazság, hogy magyarország épp egy rossz időzónában van. Nézzük meg romàniát ott nincs télen 4órakor sötét.

Így én is azt mondom a nyári legyen, akkor is ha nem az az eredeti. Egyszerűen túl korán van sötét délutàn, az az egy óra is segít. Az, hogy reggel meddig van sötét az max azokat érinti akik az utcán dolgoznak (mint én)

2021. nov. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
Mivel a késő esti mulatozáson kívül minddn más a téli mellett szól, nyilván a téli.
2021. nov. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Magyarország (is) pont jó időzónában van, a mienk neve Közép-európai időzóna.

Teljesen megértem az 1-es hozzászóló érveit, de semmivel sem látom rosszabbnak a magamét, miszerint legyen érvényes a mai téli időszámítás.

Valóban felesleges a nyári nagyon korai világosság, de legalább annyira jól esik, hogy télen nem fél kilenckor fog kelni a Nap.

Azok közé tartozom, akik korán kezdik a napjukat, szerintem a sokáig tartó nyári napsütés, az ezzel járó forró esték a pihenés kárára vannak.

Nyilván el fogom fogadni (ha megérjük) a rögzített időszámítást akár a mai nyári, akár a téli lesz bevezetve, de ha szavazásra kerülne, én a téli mellé tenném a voksomat. Nekem ez tűnik magától értetődőnek és természetesnek.

2021. nov. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

#6

Igen,ez is érthető.

Bár én is korán kelek, fél 4kor és bringával járok dolgozni, szóval óraátállítás előtt még csillagos ég alatt indulok,de ez kevésbé zavar,mint az ,hogy délután hazaérek, aztán mire kijutnék kicsit a kertbe, addigra besötétedik.

1es voltam

2021. nov. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

Ösztönösen én is a nyárit mondtam, ugyanakkor nagyon sok helyről nyomatják, hogy a kutatások szerint hosszú távon a téli időszámítás jobb a jóléthez (annak ellenére, hogy a délutáni +1 óra miatt a nyári tűnik vonzónak). Az oroszok az óraátállítás eltörlése után a nyárinál voltak, de néhány év után elég népszerűtlen lett, úgyhogy azóta maradtak a télinél.

Én bevezetnék egy próbaidőszakot: két év végig téliben, két év végig nyáriban, aztán lehet dönteni.

2021. nov. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Wadmalac ***** válasza:
95%

Én azt mondom, tök mindegy.

Magyarország helyileg pont a kettő optimális közt van, nekünk egy félórás eltolás a kettő közé lenne a jó, a kettő közt, csak hát az több bajt csinálna, mint amit megoldana.

A téli és nyári is ugyanannyi hibával rendelkezik, csak kit melyik érint jobban, aszerint választ.


És bármelyik lesz is a döntés, nekünk, akik megélték a váltásokat, fura lesz, de a köv. generációk már bele fognak születni az állandóba és nekik az lesz a normális.


Ezért nem is nagyon érzem értelmét, hogy döntsek valamelyik irányba.

Én egyforma előnyöket, hátrányokat látok mindkettőben.

2021. nov. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]


En konkretan erre a kutatasra gondoltam. Leirjak benne, hogy rossz pozicioban vagyunk ehhez az idozonahoz

2021. nov. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!