Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Akik pszichológiára mentek...

Akik pszichológiára mentek tovább (egyetem/főiskola) azok miből érettségiztek/milyen eredményekkel jutottak be?

Figyelt kérdés
Ugyanez a kérdésem lenne a: jogászokhoz/közgazdaságtan hallgatókhoz.

2015. szept. 17. 15:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Pszichológiáról tudok nyilatkozni.

Mivel elég magasak a ponthatárok, egyre magasabbak, így "nagyon jó" eredményekkel lehet bejutni. Én harmadéves vagyok, amikor felvételiztem, alacsonyabb volt a legutóbbinál a ponthatár, de szerencsére sikerült bőven túlszárnyalni. Az volt a stratégia, hogy a lehető legtöbb pontot szedjem össze, azt pedig olyan emeltekkel tudtam, amikből a legjobb voltam. Mivel a szakon nagyon sok mindent elfogadnak (magyar, matek, töri, többféle nyelv és biológia), ki lehet ezt használni. Töriből és németből tettem emeltet (az angol volt a választott tárgy nálam), és annak ellenére, hogy semmi "haszna" nincs a szakon se a törinek, se a németnek, nagyon jól jártam vele, mert aggodalom nélkül bejutottam.

Ha megvan rá a lehetőséged és a képességed is, akkor angolra és bioszra feküdj rá, mert ezek a leghasznosabbak a szakon és szükséged lesz rájuk (de ha nem emeltezel, nem is érettségizel bioszból egyáltalán, az sem nagy hátrány).

2015. szept. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én anno magyar és német emelttel és nyelvvizsga pluszpontokkal jutottam be a pszichológiára.

Jó eredmények kellenek,egyre magasabbak a ponthatárok még a fizetősön is.Ha mindenből jó vagy,a leghasznosabbak a biológia,angol nyelv vagy esetleg a matek lesznek az egyetemen.

2015. szept. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!