Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Őszintén; szerintetek mi a...

Őszintén; szerintetek mi a lét értelme?

Figyelt kérdés

Igen kicsit depressziós vagyok, mert nincs akaraterőm lefogyni, mert nem merek megtenni dolgokat amikre régóta vágyok, és igen, mert reménytelenül szerelmes vagyok.


Szerintetek mi az élet értelme? Bulizzuk szét az agyunk, éljünk a mának, vagy egész életünkben éljünk visszahúzódottan, de sokat tanulva, vagy mi a helyes?


2012. márc. 3. 22:08
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

"Őszintén; szerintetek mi a lét értelme?"


Nem szerintem, hanem közismert módon nincs neki.


"Igen kicsit depressziós vagyok, mert nincs akaraterőm lefogyni, mert nem merek megtenni dolgokat amikre régóta vágyok, és igen, mert reménytelenül szerelmes vagyok."


Ez a te egyéni helyzeted, ennek a "lét értelmével" kapcsolatos kérdéshez semmi köze. Ha a szerelmed beteljesülne, akkor nem kérdeznéd, mi a lét értelme, sőt, még esetleg azt is képzelnéd, hogy van neki. Ettől persze nem lesz.


"Szerintetek mi az élet értelme? Bulizzuk szét az agyunk, éljünk a mának, vagy egész életünkben éljünk visszahúzódottan, de sokat tanulva, vagy mi a helyes?"


Rögtön 3 különböző dologra kérdezel itt rá:

- mi az élet értelme

- mit tegyünk

- mit "helyes" tennünk


Ez 3 különböző kérdés.

2012. márc. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim válasza:
32%
Igen ez bennem is felmerült. Nehéz élni, hisz a társadalom nagyon nehezen kezelhető! Egy egyszerű példa : Van 2 sasfióka . Az anya madár csak egy ételt hoz egy nap. De a gyenge gyerektől az erősebb elveszi az ételt! A vége az lesz hogy a kicsi gyenge sas MEGHAL! Mert a kicsi sas GYENGE volt az életre ! Te is gyenge vagy és ezért ha nem szeded össze magadat te is úgy jársz mint a kicsi sas! Persze nem halsz meg , érted? De nehéz lesz az életed !Lány vagy ? vagy fiú ? Mert ha lány vagy akkor igen is legyen tartásod ! EGY nőnek kell nagy tartás ! Ne dobd el az életedet! Élj úgy hogy mások irigyek legyenek reád! És legyen akaratod ! Mert megérdemled ! Bár nem ismerlek ! Ha fiú vagy akkor ugyan ezt tegyed ! Sokat tanulj, de ne csak pl: matekot , fizikát stb ... Ha nem tanulj meg élni!
2012. márc. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
42%

""Mindenki azt kezd az életével amit akar" - sajnos nincs így. Nagyon sok embert a körülményei, gondolatai, képességei mozgatnak.

A kérdező például nem tud lefogyni, nem tudja a depresszióját és a szerelem érzését sem kezelni."



Neharagudj, de mit is mondott a kérdező?

"nincs akaraterőm lefogyni, mert nem merek megtenni dolgokat amikre régóta vágyok"


Tehát nem akar lefogyni, és nem akar megtenni dolgokat. Az ok az az, hogy akaja túl finom, meg az élet túl pörgős ahhoz, hogy terv szerint egyen, meg félelem. De ez akkor is az ő akarata.


Ezen kívül, olvasd tovább amit írtam. Azt kezdesz az életeddel, amit akarsz, "De nyilván a genetikának is köze van az egészhez, létezhetnek olyan célok, amik számodra nehezebben elérhetőek, vagy lehetetlenek."


Azér köszi a lepontozást...

2012. márc. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Nem pontoztalak le.

A kérdező nem azt mondta, hogy nem akar lefogyni, és nem akar megtenni dolgokat, hanem azt, hogy nincs akaratereje, illetve nem mer.

Ha ez számodra azt jelenti, hogy könnyed elhatározásból nem akar, akkor örülj neki, hogy nem tudod, milyen az, amikor képtelen vagy elérni valamit. Sőt, én is örülök ennek, mert ezekszerint sikeres ember vagy.

Ezt a fogyás dolgot tekintve, voltam mindkét helyzetben. Pár év óta úgy változtatom a testzsírom és a testúlyom, ahogy akarom (reális határok között), de az előtt ez információk híján nem ment.

2012. márc. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
még mindig félreértesz, ahogy írtam, léteznek olyan célok amik lehetetlenek. Azt kezdeni az életeddel amit akarsz annyit jelent, hogy megpróbálsz lefogyni, vagy megpróbálsz minél több tudásra szert tenni, megpróbálsz minél több pénzt felhalmozni, stb, nem azt, hogy ha bill gates akarok lenni, akkor bill gates lehetek.
2012. márc. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Ja értem, tényleg félreértettelek. :)
2012. márc. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Szerintem a lét - mindenfajta lét - célja a fejlődés. Hogy az adott körülmények között a legkevesebb energiafelhasználással a legjobban tudjon boldogulni egy élőlény. Minden léforma alkalmazkodik, fejlődik, arra törekszik, hogy jobb legyen neki, kedvezőbb életfeltételeket teremtsen magának, és az utódja fejlettebb és alkalmazkodóképesebb legyen.


Ez az élőlények és minden élőlény ösztönös célja. Ha nálad az "értelem" a célt jelenti, akkor ez a válasz a kérdésedre.



De attól tartok, hogy te nem ennyire elméleti síkon és ennyire általánosságban közelíted meg a kérdést, hanem kizárólag a modern emberi társadalomra és az egyes személyekre vonatkoztatod, ráadásul saját életedből veszel bele elemeket. Így nem lehet elvonatkoztatni, mert így inkább az lenne az a kérdés, ami téged érdekel, hogy milyen életformát kellene neked választanod ahhoz, hogy öregkorodban, ha majd visszaemlékezel az életedre, elégedett légy. Szerintem te erre vagy valójában kíváncsi.

2012. márc. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

"Szerintem a lét - mindenfajta lét - célja a fejlődés. Hogy az adott körülmények között a legkevesebb energiafelhasználással a legjobban tudjon boldogulni egy élőlény. "


Semmi objektív értelme nincs a "legjobban" és a "boldogulni" szavaknai, így a "fejlődés"-nek sincs.

2012. márc. 6. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

"Semmi objektív értelme nincs a "legjobban" és a "boldogulni" szavaknai, így a "fejlődés"-nek sincs."


Hogyne lenne. Már leírtam. Adott esetben kevesebb energiabefektetéssel több táplálékhoz jutni. Az az élőlény lesz sikeresebb, amelyik kevesebb energiából gyorsabban tudja elkapni a levegőben a galambot, gyorsabban ás üreget magának a meneküléshez, gyorsabban úszik, jobban álcázza magát, messzebbre juttatja a virágporát vagy a magjait stb. Egyértelmű, hogy az élőlényeknek is vannak érdekeik, pontosabban egy: a túlélés. Ehhez kell folyamatosan fejlődniük, alkalmazkodniuk, így beszélhetünk boldogulásról.

2012. márc. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

"Adott esetben kevesebb energiabefektetéssel több táplálékhoz jutni."


1) Jó, de ez csak a te magánvéleményed. Így nevezed el a dolgokat, de ez a természetet pl. egyáltalán nem érdekli.


2) Ha ez így van, akkor a helyhez kötött, a vizet szűrő, illetve a fotoszintetizáló élőlényekkel nagyjából a csúcsára is ért a fejlődés.

2012. márc. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!