Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Nem tudok helyesen írni mit...

Nem tudok helyesen írni mit tegyek hogy megtanuljak helyesen írni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 8. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyakorold sokat. A szövegszerkesztőben is van helyesírás ellenőrző.
2013. júl. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Kb. két hete volt hasonló kérdés. De leírom még egyszer, mit javaslok:


1. Olvass sokat úgy, hogy tudatosan figyelsz a leírott szavak helyesírására. Ehhez igényes műveket ajánlok, szépirodalmat, ifjúsági könyveket, nem pletykamagazinokat.


2. Szerezz be általános iskolai nyelvtan könyveket; kezdd az elején (2. osztály), vedd át a helyesírással kapcsolatos leckéket, és gyakorolj. Minden lecke után kérj meg valakit, hogy mondjon neked tollbamondást; ezt ellenőrizd és javítsd.


3. Használd a füledet. A hangok hosszúságának megfigyelése többnyire segít a helyesírásban, a kivételeket meg kell tanulni.


4. Használj helyesírás-ellenőrző programot. Ez nem tökéletes, de a kirívó hibákhoz jó.

2013. júl. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

"Olvass sokat"

Ez a legjobb tanács. Nem tudom, hány éves vagy, de akár ifjúsági regényeket is olvashatsz. Én például annak idején olyanokkal kezdtem, mint a 'Hú', 'Jóholdat, Szíriusz kapitány!', 'Andersen legszebb meséi', 'Grant kapitány gyermekei', stb. Ezek mind igényesen megfogalmazott könyvek, viszont nagyon könnyű olvasmányok. Mindig legyen egy könyv, amit éppen olvasol, és minden nap szánj rá egy-két órát.

:)

2013. júl. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
ahogy a kérdésed látom csak viccnek szántad :D
2013. júl. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!