Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Nem tudok helyesen irni, mert...

Nem tudok helyesen irni, mert kell ezert a fejemet venni?

Figyelt kérdés

nem haritom senkiresem a feleloseget, sot neha atveszem a nyelvtan azonreszet ameik segit helyeseben irni, de lassan elfelejtem, majd ujraveszem. ennel tobbet nem tudok kitalalni. hogy mert nem tanultam meg idoben, mikor mindenki mas? hat ez jo kerdes. elsos koromban betortem a fejemet, a szemem mellet van egy vagas, nagyon hamar farad, megtudom szamolni az egyik kezemen hany konyvet olvastam ki, ahoz is hosszu ido kellet, a normalisnal hosszabb, most van lehetosegem ra es hangoskonyveket hallgatok, nagyon szeretem oket. igy probalom potolni azt ami kimaradt. ennek elenere egy almodozo fiatal voltam, es szeretem beszelgetni az emberekkel, hiszen ok meseltek, akar konyvekrol is. az iskolaban mindig okos de lusta tanulo voltam. kenyelmes volt elhinni mert konyu volt, csak abbol tanultam amit oran felfogtam.


adjatok tanacsot, mit tehetek meg hogy javitsak magamon


2011. jan. 18. 08:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az olvasást nem tudod megkerülni, mert azzal rögzülnek a szavak. Mondjuk milliószor előfordul bennük a milyen/olyan/ilyen stb szócsalád, és öntudatlanul is megtanulod, és eszedbe se jut leírni "mien"-nek. Ez hangoskönyvvel nem megy, meg internetezéssel sem, mert a neten csak a marhaságot tudod eltanulni. Olyan könyveket kell olvasni, amik nyelvileg lektoráltak, azaz jó eséllyel korrektek.
2011. jan. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Tollba mondás, tudom kicsit vicces, ha 82-es vagy, de szerintem ez az amivel bárki megtanul helyesen írni akkor is ha nagyon béna.

(kérd meg a párod a gyereked a tesód hogy segítsen, másnak meg nem kell elárulni)

Kb. minden nap fél óra és két hónap után menni fog, próbáld ki.

2011. jan. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
ez szörnyű
2011. jan. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A szar helyesíráson csakis az olvasás segít. Az nem ér semmit, hogy magolod a nyelvtan szabályokat.


Viszont 10 MAGYAR szépirodalmi regény után biztos vagyok benne, hogy érezhetnéd a javulást.

2011. jan. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek segít az olvasás, de azért próáld meg, én is nehezen tanultam meg, igaz azért az általános iskola végére sikerült.
2011. jan. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szerintem szerezz egy ékezetes billentyűzetet, és mindent, amiben nem vagy biztos, nézz meg a szótárban. Mondjuk kezdhetnéd azzal, hogy amit ide írtál, leírod helyesen.
2011. jan. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Márpedig az olvasás segít! Nem kell együltő helyedben 200 oldalt elolvasni, lehet úgy is, hogy minden nap 5, vagy 10 oldal. Vagy az is jó megoldás, hogy ha firefoxot használsz, annak van helyesírás- ellenőrzője (ami ugyan nem tökéletes, de valamire azért csak jó), és ha pl ide írsz valamit, és azokat a szavakat kikeresed a helyesírási szótárból, amiket aláhúz. Hosszú, időigényes, de előbb- utóbb csak rögzülne valami.

Egyébként ez saját tapasztalt, míg általánosba és gimibe jártam, kimagaslóan jó volt a helyesírásom, mivel sokat olvastam, és magyar órán ugye rákényszerültem, h figyeljek erre, mert az esszéknél pontlevonás jár érte.

Mióta főiskolára járok, nem sok időm jut olvasni, és mikor jegyzetelek, azt gyorsan kell tenni, így a helyesírás másodlagossá válik. És bizony rossz, hogy ha írok egy beadandót, sokszor használom a helyesírási szabályt, mert nem vagyok biztos magamban.

2011. jan. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Azért baj, mert


1. sokszor olvashatatlan, és értelmezhetetlen a kérdés, amit sokan kiírnak,

2. szegény magyar nyelv így is már nagyon el van csúfítva, és nem lenne baj, ha vigyáznánk rá.


De tényleg, használj Firefoxot! Szépen aláhúzza neked pirossal a hibák legnagyobb részét, vagy gépeld le a szöveget Wordbe, és az is segít neked a javításban. Persze, teljesen más pár elütés, meg egy két nyelvtani hiba, de ha két mondatban nyolc elütés és már-már értelmezhetetlen szavak vannak, az bizony fáj.


Szóval használd a helyesírás ellenőrzőt, sokat segít, mert újra és újra látod, mit rontottál, szépen ÍRD át jóra (szóval ne jobb gomb, és javít, hanem gépeld le még egyszer)


Illetve, tényleg, olvass sokat. Nem kell elvakult, nehéz regényeket, olvass Aranyt, Jókait, vagy Vavyan Fable, (ha mait akarsz), csak minőségi könyveket nézz magadnak. Leülsz, olvasol amíg élvezed, és amíg felfogod, mi van odaírva, aztán később vagy másnap folytatod. Olvasni annyi idő van :) Viszont könyvet a buszra, metróra, vonatra, lehet olvasni WC-n, kádban, akármikor :)


Ha javulni szeretnél, az már kapásból jó :)



Csak tudod, nagyon sokan vannak, akik nem valamilyen testi ok, vagy baleset miatt vannak így, hanem lustaságból, vagy mert keménynek hiszik ettől magukat. És aztán rögzül, mire észreveszik...

2011. jan. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem ér semmit a Firefox, ha nem használ ékezeteket...
2011. jan. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
a firefox-ot hasznalom ha hivatalos levelet vagy hasonlot kell irjak. koszonom mindenkinek. jo tudni hogy van remeny meg nekem is
2011. jan. 18. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!