Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek van élet a "Gliese...

Szerintetek van élet a "Gliese 581C" jelzésű exobolygón?

Figyelt kérdés
csak a véleményetek érdekell, hogy szerintetek van e ott élet, vagy nincs, mert ezt egy darabig nem fogjuk megtudni, főleg azért nem mert a 20,5 fényévnyi távolságba 715116,3 év alatt juthatnánk el a mai fejlettségünkel :D
2010. máj. 1. 16:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hát egyelőre azt se tudjuk van-e rajta víz, vagy nincs =) Sőt kb. havonta változik hogy a C vagy a D az esélyesebb befutó :D Szal erről tényleg csak nagyon szubjektív véleményt lehet mondani, de szerintem nincs.
2010. máj. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Gliese 581c ugyan a feltételezett lakható zónában kering, de a csillag maga egy változó vörös törpe, ami baromi erős röntgensugázást bocsát ki időnként magából.


nem túl valószínű, pontosan fogalmazva, nagyon valószínűtlen.


érdekes, hogy ez a eléggé fontos adat valahogy kimaradt a magyar wikiből...

2010. máj. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Bár én nem vagyok nagy szakértő, de az érdekel, hogy miért kell mindent a mi életformánkhoz igazítani?


Lehet, hogy ha van élet egy akármilyen más bolygón, akkor az teljesen más életfeltételek mellett lehetséges.

Pl. lehet, hogy az ott élőknek nem víz vagy levegő kell, hanem valami teljesen más, ami azon a bolygón megtalálható.


Tehát szerintem az, hogy egy bolygón nincs víz, levegő, stb. még nem bizonyíték arra, hogy élet sincs ott. A világmindenség elég nagy, és szerintem nem mi vagyunk az egyedüli életforma benne.

2010. máj. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat, na így már elgondolkodtatóbb! személy szerint én úgy vagyok vele h akkora helyen mint ahol mi élünk, és nem csak a Tejútrendszerre gondolok, lennie kell más fajta életformáknak is. ezért érdekell annyira ez a bolygó mert ez lényegében még a "közeli" zónában van. De hasonló naprendszerek százai, milliói létezhetnek, vagy akár egy se. az lenne a nagy hidegzuhany ha vhogy kiderülne h egyedül vagyunk. Mondjuk életre még a Jupiter Europája esélyes. a jég alatt feltételezett óceánban még talán puhatestűek is élhetnek.
2010. máj. 1. 17:33
 5/19 anonim ***** válasza:

"Pl. lehet, hogy az ott élőknek nem víz vagy levegő kell, hanem valami teljesen más, ami azon a bolygón megtalálható."


ez nem ilyen egyszerű. a víz egy nagyon különleges anyag. annyira az, hogy nem igazán ismerünk más egyszerű felépítésű, nagy tömegben, "magától" létrejövő anyagot, ami ilyen tulajdonságokkal rendelkezne.


-kicsi az olvadás és a forráspont különbsége

-egyarán képes oldani poláros és apoláros vegyületeket

-a szilárd fázis sűrűsége kisebb, mint a folyékony fázisé (a jég úszik a vizen)


ez mind-mind kell ahhoz, hogy az életet jelentő komplex molekulák létre tudjanak jönni. és közöttük reakciók tudjanak lejátszódni.


elméleti szinten lehetséges, amit mondasz, egyes elméletek azt mondják, ammónia, vagy szilicium alapon is lehet élet, de ezek inkább csak ötletek, nem kidolgozott elméletek.

[link]

2010. máj. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Miért lenne a víz a feltétel, hogy legyen egy bolygón élet? Vagy levegő? Én ettől az agyam eldobom. Azért, mert nekünk lételemünk a víz és a levegő, egy másik bolygón másból is kialakulhatott az élet. Az evolúció során nekik más lett a létfeltétel. Ennyi. A kérdésre is válaszolva, elképelhető h van élet.
2010. máj. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:

Ajánlom őket: [link]

Nem is kell messzire menni.

2010. máj. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Miért lenne a víz a feltétel, hogy legyen egy bolygón élet? Vagy levegő? Én ettől az agyam eldobom. Azért, mert nekünk lételemünk a víz és a levegő, egy másik bolygón másból is kialakulhatott az élet. Az evolúció során nekik más lett a létfeltétel. Ennyi. A kérdésre is válaszolva, elképelhető h van élet."


Most durván egyszerűsítve írom le:

Nincs még egy olyan elem, ami képes kevesebb energiával annyi kötést és annyi fajtát létrehozni, mint a szén. Szén nélkül nem alakulnak ki nagy, hosszú láncú molekulák, mivel a többi atom nem képes őket létrehozni, ill. nem olyan stabilak.

Nincs olyan elem, aminek a felhasználása során annyi energia szabadulna fel, mint az oxigén. Márpedig egy szerves test felépítéséhez sok energia kell!

A víz egy baromi jó reakcióközeg, közvetítő, nem ismerünk ennél alkalmasabb anyagot rá.


Nem véletlen, hogy pont ezek az anyagok fontosak a mi életünkben. Ezért van az, hogy ezek nélkül nehezen elképzelhető az élet. Hiába mondod, hogy de másra is épülhet, hogy épülhetne? A hidrogén csak egy kötést tud kialakítani, nem képes láncmolekulákat létrehozni. A nitrogén inert, nem szeret reagálni semmivel. A magas rendszámú atomok instabilak, stb.


Persze ez ennél sokkal bonyolultabb, de remélem, így érthető volt.

2010. máj. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Valóban kereshetenek másféle anayagokara épülő életet de annak a jeleit nehezebben vennénk észre vagy ha mégis, nem feltétlen ismernénk fel, hogy na ez bizony mist a szilicium alapu életnek a hatás az xy bolygón.
2010. máj. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Nem véletlen, hogy pont ezek az anyagok fontosak a mi életünkben. Ezért van az, hogy ezek nélkül nehezen elképzelhető az élet."


Jah, a MI életünkben pont ezek az anyagok fontosak, és a MI életünk nehezen elképzelhető nélkülük. De lehet, hogy máshol nem elképzelhető; lehet, hogy valahol az univerzumban teljesen más alapú élet jött/jöhet létre.


Meg egyébként is, honnan tudod, hogy csak azok az anyagok léteznek, amik a periódusos rendszerben is megvannak, és amiket felfedeztek? Azok az anyagok megtalálhatóak itt, viszont senki sem kutatott más anyagok után többszáz vagy többmillió fényévre innen, szóval nem lehetünk 100%-osan biztosak benne, hogy csak ezek az anyagok léteznek...


Az világmindenség szerintem túl nagy ahhoz, hogy mindent tudhassuk róla. Véleményem szerintem közel sem fedeztek fel mindent, és lehet, hogy nem is fognak.


De erről felesleges vitázni, mindenki a saját véleményét tartja jónak, és ahogy elnézem, nem fogjuk meggyőzni egymást. :)

2010. máj. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!