Az Alföld mitől volt mindig is hazánk legszegényebb legelmaradottabb tája? (ALFÖLD SZINDRÓMA)
2016. márc. 7. 14:31
1/16 A kérdező kommentje:
Az Alföld ma is válságos terület az ELTE szerint. Infrastruktúrája is nagyon elmaradott, olvassatok:
2016. márc. 7. 14:35
2/16 anonim válasza:
Az ország minden szeglete elmaradott ami nem Budapest vagy nem a osztrák határ mellett fekszik.
3/16 A kérdező kommentje:
Dunántúl sosem számított elmaradottnak. De az Alföld románia szerbia szintjén áll.
2016. márc. 7. 19:55
4/16 anonim válasza:
Hát szerintem el kéne nézned Dél Dunántúlra pl Komló és környéke, vagy Tatabányára. A legócskább borsodi gettókkal is felveszik a versenyt.
5/16 A kérdező kommentje:
Tatabánya az ország leggazdagabb megyeszékyhelye. Nézzed meg mennyit keresnek ott az emberek, és hasonlítsad össze bármelyik alföldi várossal.
2016. márc. 7. 20:56
6/16 anonim válasza:
Hülyeség. Az Alföld nem elmaradott most sem, és régen még annyira se volt az. Bánát és Bácska az ország leggazdagabb területei voltak 100 éve.
Magyarországon jellemzően az aprófalvas vidékek a leginkább lecsúszottak, mint Baranya Zala vagy Borsod.
7/16 A kérdező kommentje:
Zalában sok faluban előbb volt villany víz csatornahálózat mint az alföldi kisvárosokban. A zalai Aprófalvak jórészt cigányok által lakott területek már.
2016. márc. 8. 10:19
8/16 A kérdező kommentje:
A bánáti bácskai németek által lakott területekre gondolsz? Abban igazad van.
2016. márc. 8. 10:21
9/16 A kérdező kommentje:
Lehetnek genetikai okai is az óriási gazdasági infrastrukturális különbségeknek? Tudjuk Mohács után rengeteg fistes sötét pigmentációjú délszláv telepes érkezett az alföldre, ma már elmagyarosodtak, magyar nevük meg anyanyelvük van. Mint tudjuk az IQ nagyrészt genetikai öröklött tényezőkön alapszik...
2016. márc. 8. 10:30
10/16 anonim válasza:
Az Alföld elsősorban mezőgazdasági régió, az adottságai és a történelmi folyamatok miatt. A mezőgazdasági tevékenység bizonyos értelemben egyszerű, nem igényel különös találékonyságot, mint mostohább régiók. Ennélfogva nincs ok és érdek mást csinálni. Hegyvidéki területeken az élet mindig bonyolultabb a lakásépítéstől az élelmiszereken át egy sor más dologig, például útépítésig. Ezért ott természetesebb állapot az újon való fejtörés, ez életvitellé, életszemléletté válik. Emiatt e helyeken mindig előbb megjelennek új dolgok, a szemlélet nem konzervatív, és még egy sor más kisebb nagyobb eltérés adódik mindebből. Végső soron ez hozza, hogy aztán a dolog úgy is marad. Mára azonban ebben rendkívül nagy szerepe van a borzalmasan dilettáns gazdaságpolitikának, azaz mára ez már nem adottság, hanem történelmi örökség, amit ostoba kormányok nem képesek szinkronba hozni más régiókkal (pedig pofonegyszerű).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!