Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy egy...

Miért mondják azt, hogy egy idő után elfogy az összes édesvízkészletünk?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de ezt most tényleg nem értem...

Szóval már hallottam több embert is arról papolni, hogy jajj, az emberek elpocsékolják az összes iható vizet a zuhanyzással, meg a wc leöblítésével, meg ilyesmik...Viszont csomóan meg meg vannak áldva a női hormonokkal, amiket kipisilnek pl. azok, akik fogamzásgátlót szednek és mi meg utána azt megisszuk és csodálkozunk, miért vagyunk annyira betegek. De ha mi megisszuk azt, amit előttünk valaki egyszer más kipisilt, az nálam azt jelenti, hogy nem pazaroljuk a vizet, hanem amit egyszer már felhasználtunk pl. erre, hogy lehúzzuk a wc-t, meg nyilván vele együtt a vizeletet is, azt utána megtisztítjuk és megint megisszuk és belőlünk is távozik és azt is megtisztítják és megint megisszuk és így tovább. Persze az már más kérdés, hogy elvileg így mindenféle hormon is belekerül, amit épp magunkhoz vettünk a gyógyszerekkel, amiket szedünk. Szóval akkor elmagyarázná valaki, miért fogynának el az édesvízkészletek?


2015. jan. 25. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Erről az jutott eszembe, hogy az egykori szülőfalum lakosságát a profitszerzés reményében győzködte a vízművek hogy köttessék be a vezetékes vizet, mert kiszáradnak a kutak. A többség el is hitte. Aztán nemhogy kiszáradtak volna a kutak de a vízóra akna is folyton talajvízzel van tele, ahogy a szántóföldeken is folyton belvizek vannak. Szóval az ilyen mondatok hallatán hogy "elfogy az édesvíz készlet", mielőtt elhinném és megijednék, inkább a tényeknek vagyok hajlandó hinni nem a folyton profitot hajkurászó embereknek.
2015. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2015. jan. 25. 14:07
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
A TISZTA édesvízkészlet fogy el.
2015. jan. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vree ***** válasza:
100%

Amíg eső van, addig az édesvíz is újrapótlódik...A talajvíz is az eső által nő/termelődik újra.


Gond akkor van, ha tönkreteszik a talajt (mondjuk túlszivattyúzzák, mert kell a víz valahol máshol), és már nem tudja megtartani az esővizet (pontosabban túl mélyre süllyed).


Víz mindig van, a kérdés az, hogy milyen messzire és milyen mélyen, azaz mennyibe kerül a szállítás és a kitermelés.


Igazából ezen paráznak azok, akik ezzel riogatnak.


A vízhiány persze hogy probléma olyan helyeken, mint Afrika, ahol a magasabb hőmérséklet miatt sivatagos/szemcsés a talaj felső rétege, a vízhiány valós probléma sok helyen, de az ivóvíz nem "tűnik el" semmilyen természetes módon, csak ha a talajt tönkreteszik vagy beszennyezik.

2015. jan. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vree ***** válasza:

Amúgy nyilván arról lehetne beszélni, hogy mondjuk Mo.-n gyorsabban fogyasztjuk-e el a talajvizet egyes helyeken, mint ahogy újra tud termelődni (ami ugye fenyegethet a talaj tönkretételével), vagy nem-e. (Vagy épp ellenkezőleg, túl magasra hagyjuk nőni valahol a talajvizet.)


Vagy hogy a víztisztítás költsége mekkora: amit visszajuttatunk a természetbe tisztított szennyvizet, az mibe kerül, mennyi energiát fogyaszt.


De valahogy ezekről nem hallani sokat az ilyen pánikkeltők között. :p Inkább olyanokról beszélnek, hogy mundjuk hogyan nyerünk majd sós vízből desztillált édesvizet (amiről tudható, hogy nem költséghatékony, drága).

2015. jan. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi az utolsó két válaszolónak is :)

Egyébként ha már desztillált víz..Nekünk a kémiatanár azt mondta, deszvizet nem szabad inni, mert a szervezetünkből kiold egy csomó ásványi anyagot, amire szükségünk lenne és minél többet iszunk belőle, annál többet ront a helyzeten o.O Akkor miért reklámozzák annyira ezt, hogy kezdjük el desztillálni a sós vizet és azt igyuk?

2015. jan. 26. 11:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Valamit alaposan félreértettél. Csak ostobák reklámozzák, hogy desztillált vizet igyál. A reklám arról szól, hogy tisztítottat. Azaz a mérgező anyagoktól menteset. De nem minden ásványi anyagtól menteset.


Nem arról van szó, hogy a földön nem lesz édesvíz. Arról inkább, hogy a földön a vízkészletek egyenlőtlenül oszlanak el, és véletlenül se aszerint, ahogy az élőlények (főleg az ember). Az embernek bizonyos minőségű vízre van szüksége, különben beteg lesz tőle. Ezt a minőséget a természet többnyire előállítja. De ha túl agresszívan szennyezzük, akkor a tisztítás a mi feladatunk és költségünk. És nem feltétlenül annak az országnak van sok pénze, ahol a legtöbb vizet kell tisztítani. Ennek súlyos egészségügyi következményei lesznek, az ember életösztöne alapján ekkor menekülni kezd erről a helyről (lásd: migráció meglehetősen széles skálája). Ez minden egyensúlyt felborít, aminek beláthatatlan és irányíthatatlan következményei lesznek. Persze ez nem gyorsan, hanem évtizedek alatt megy végbe. A fő probléma az, hogy az embernek sem tudása, sem erőforrása nincs annyi, hogy ha egy ilyen folyamat beindul, akkor azt meg tudja akadályozni. Ezért jobb vigyázni. Az "elfogy az édesvízkészlet" nem szó szerint a földre értendő, hanem egy nagyobb térségre úgy, hogy ott nem tudják kellően megtisztítani a szennyezett vizet, és ez beindít egy megfordíthatatlan folyamatot.

2015. jan. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ :)
2015. jan. 26. 18:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!