Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülnek az olyan...

Mennyibe kerülnek az olyan DNS tesztek, amik kimutatják az öröklődő betegségeket, illetve például a hirtelen szívmegállásra (vagy bármi egyéb szívvel kapcsolatos problémára) való hajlamot?

Figyelt kérdés

2013. szept. 30. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyan 3000$ körül van a teljes genom szekvenálás, hogy aztán mennyiért dolgozzák még fel neked az adatokat betegségekre azt nem tudom.
2013. okt. 1. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Húh, ez még mindig nagyon soknak tűnik. Most a fradis légiós focista esetén gondolkodtam. Vizsgálgatták őt, meg bemondásos alapon megkérdezték tőle, hogy volt e a családjában valami szívbetegség, amire simán kamuzott egyet. Ha kicsit olcsóbb lenne, szerintem nem ártana valamiféle szigorítás és DNS teszt bevezetés.
2013. okt. 1. 08:31
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Igen, szigorítás lehet, hogy kellene, de nem olyan, amire te gondolsz.

Nem tűnt fel, hogy erős fizikai igénybevételt igénylő sportolóknál lényegesen magasabb a hirtelen szívleállás aránya? Ennek oka nem az igénybevétel, hanem az igénybevétel végrehajtásához használt mesterséges készítmények. Sok olyan munka van, amely ugyancsak erős fizikumot igényel, akik ezt végzik, viszont természetes ételeket esznek.

A probléma a mesterséges készítmények hatásaival van, csak vigyázz, mert ezzel a világ igen vaskos és pénzéhes köreibe pancsolsz bele.

2013. okt. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A mesterséges, természetes kifejezések filozófiai kifejezések. A hirtelen szívhalál nem csak élsportolóknál megfigyelhető, például a pesti maratonon nem olyan rég is meghalt egy fiatalember. Ő is biztos a pénzemberek és mesterséges teljesítmény fokozó szerek világába sodródott? Adams családjában elsőre úgy tűnik előfordult más szívprobléma, amit letagadott. Szóval maradjunk a realitás talaján.
2013. okt. 1. 10:47
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ha kicsit olcsóbb lenne, szerintem nem ártana valamiféle szigorítás és DNS teszt bevezetés."


Osztán a Gattaca című filmet láttad-e?

2013. okt. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Láttam. Akkor itt vége is a vitának, a gondolkodásnak? Van a GATTACA ergo DNS teszttel ellenőrizni, hogy egy focista meghal-e 20 évesen edzés közben bűn.
2013. okt. 1. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!