Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a férfiak...

Miért van az, hogy a férfiak mindenben jobbak a nőknél?

Figyelt kérdés
Vannak kifejezetten férfias dolgok (pl. szerelés, építkezés, katonáskodás, a sportok többsége), de amik nőies dolgok, azokban is a legjobbak, azok férfiak. Például általában a nők főznek, ők értenek hozzá, a legjobb szakácsok mégis a férfiak közül kerülnek ki. Sok okos nő van, de a zsenik, a feltalálók, a legokosabbak mégis férfiak. A tánc is egy nőies dolog, mégis a különlegesen jó mozgásúak, férfiak.
2013. jan. 23. 18:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Ja, a legnagyobb empátiával is a férfiak vannak megáldva. Meg persze a legmasabb fájdalomküszöbbel. És ők az egyetlenek, akik életet is képesek adni ugyebár.
2013. jan. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

Egy csöppet sem vagy elfogulatlan, ugye? :D

Merthogy minden egyes állításod valós tényeken, kutatási eredményeken, statisztikákon, felméréseken alapul, nem csak úgy hallottad valahol...

Pff...

Le merném fogadni, hogy egy fiatal hímnemű egyed vagy. Tehát fiú, de még nem férfi. :P

2013. jan. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem jobbak mindenben, csak majdnem mindenhez akad néhány férfi, aki valamiben jobb a legtöbb nőnél.
2013. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ennek oka az, hogy a férfiakban alapvetően sokkal erősebb a versenyszellem, a kiemelkedési és bizonyítási vágy, főképp a tesztoszteron miatt.
2013. jan. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Egyelőre nem tudni, hogy a férfiak bigológiai vagy szociológiai okokból én azt a szót használnám, hogy dominánsabbak. Nem feltétlenül jobbak, csak éppen a másik fél a korok folyamán ritkán kaptak esélyt a megmérettetésre. Jó, hogy nem ismerünk annyi női tudóst, politikust, művészt, amikor kb. 100 éve kezdődött el a nők emancipációja a mi kultúránkban, előtte kuss volt szegénykék neve. Szóval érdekes kérdés ez, foglalkoznak is vele okos emberek. Viszont a te kérdésed nagyrészt nonszensz, mi az, hogy a tánc nőies dolog és a legjobb táncosok mégis mind férfiak? Milyen műfajban, kik, mikor. Ez szerintem csak úgy egy benned megtalálható gondolat, amit ki tudja mi plántált, de aligha egy objektívan alátámasztott forrás. És ez csak egy példa.
2013. jan. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Ha mindent összevetünk, akkor mi férfiak azért több mindenben jeleskedünk, viszont az alapvető helyzethez képest a nők óriási fejlődésen mentek keresztül.


Mi férfiak azért tudunk sok mindenben kiemelkedni, mert amíg a nők jórészt háztartást vezettek és gyereket neveltek, addig mi férfiak az élet minden területén részt vettünk az előbb említetteket hanyagolva, de ez csak általánosítás. Sokrétűen fejlődtünk, míg a nők inkább otthon maradtak. Ehhez képest ma a nők is rengeteg mindenben jeleskednek, egyetemre járnak, karriert építenek stb., úgyhogy le a kalappal előttük. :)

2013. jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%
Azért ez így, ebben a formában nem igaz. Beszélni mindenképpen a nők tudnak a legtöbbet, és a legfinomabb reggeli kávét is egy nő főzi neked, hidd el ;)
2013. jan. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Az újszerű kütyük feltalálásán és a természettudományos ágak terén való jeleskedésen elgondolkodtam már, és arra jutottam, hogy az érdeklődésben mutatkozik az eltérés. A férfiakat tárgyilagosan, objektumokat vizsgálva érdekli inkább a világ működése, a nőket viszont a társadalmi oldala köti le jobban, ők többet foglalkoznak az emberekben lezajló folyamatokkal, mint a részecskék kölcsönhatásával. Nem véletlen láthatsz több női pszichológust, mint hímneműt, ez ezzel magyarázható. Illetve hozzátartozik az igazsághoz az is, hogy az emancipáció nem túl régi történet, történelmi viszonylatban alig pár éve engednek minket kibontakozni, egyáltalán tanulni, az alapműveltség részeként pedig az évszázadokkal ezelőtti tudósokról oktatnak, akkortájt az asszonykák kizárólag a háztartás teendőit végezték. Ha már itt tartunk, megemlíteném, hogy az intelligenciahányados (IQ) rekordját tudtommal egy - kapaszkodj meg - Marilyn vos Savant nevezetű HÖLGYEMÉNY tartja 228 ponttal, tehát még Einsteint is bőven lepipálja.

Sportban a férfiak a fizikális erőnlétet igénylő gyakorlatokat végzik jobban, nyilván érthető okokból. A nők terepe a hajlékonyság, ők ezt az erényt tudhatják magukénak. Cserébe a fejlettebb izomzatotokért miénk a stabilabb immunrendszer és hormonháztartás, ezért magasabb az élettartamunk átlagosan.

Szerintem hülyeség erőlködnöd azon, hogy eldöntsd, ki a felsőbbrendű. Egyszerűen senki. Vannak vonások, amik a többséget jellemzik, de ezek egyrészt kiegyenlítik egymást, másrészt nem húzhatóak rá mindenkire. Ideje volna beletörődnöd, hogy nem vagy kevesebb, de több sem.

2013. jan. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Wadmalac ***** válasza:
70%

A (műszaki) tudományos téren kevesebb nő magyarázata:

1. Társadalmi tradíciók. Egyszerűen a tudományos pályára lépést nem szorgalmazza a nőknél a társadalom. Ennek oka az őskori szokvány, hogy a nő főzzön meg neveljen gyereket. Ez a nő másodrendű értékeléséből ered, az ősi társadalmak közül is nagyon kevés volt matriarchális.

2. Beállítottság, érdeklődési kör. A nők közül nagyon kevés a műszaki érdeklődésű. Hogy ez mennyire nevelési és mennyire genetikai eredetű, azt fene se tudja.

Főzés:

A mesterszakácsok többsége férfi, ez tény. Itt talán a fő ok, hogy a férfiak kísérletezőbb hajlamúak, a nők a konyhatudomány terén hagyománytisztelőbbek.

Autóvezetés:

A férfiaknak genetikai alapon jobb a távolság- és sebességbecslő képességük. Ennek eredete még talán az ősemberre vagy még régebbre üt vissza, a jó vadász szükséges alaptulajdonságaihoz tartozik.

Ez a tulajdonság azonban nem jelent összességében jobb teljesítményt az utakon.

A nők által okozott balesetek aránya a férfiakéhoz képest jóval alacsonyabb, még a férfi-nő vezetők arányához képest is.

Azt szokták mondani, a nők sokkal többet ropogtatják meg picit az autót, a férfiak ritkábban törik, de akkor totálkárra. A férfiak többsége "bevállalósabb", ettől rugalmasabban alkalmazkodik a közlekedéshez, de ezzel együtt sokkal szabálytalanabb is, mint a női vezetők.


Egyszóval: a férfi nem jobb a nőnél. Meg fordítva sem igaz.

:D

Összességében "a férfiak mindenben jobbak" egy alaptalan frázis, az általános férfiegó szülte dogma.

2013. jan. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

Tessék, az IQ Top18 világranglista; 3 nő szerepel rajta, köztük Polgár Judit, a magyar sakkozónő (170 ponttal):


[link]


Plusz eszembe jutottak a manapság már egyáltalán nem ritkaságszámba menő katonalányok (főleg Amerikában és Izraelben).


Utánanéztem, miket találtak fel nők:

A fagylaltot, a mosogatógépet, a melltartót, az eldobható pelenkát, a papír kávészűrőt, az írógépek hibajavítóját...

...ÉS...

... az autók ablaktörlőjét, a kipufogócsövet, a tengeralattjárók periszkópját, a körfűrészt, a a hómarót, a Wi-Fit, a szilikont és egy aramid (kevlár) nevű anyagot, ami a golyóálló mellények alapanyaga.


[link]


[link]


Ez pedig egy hosszú lista a női tudósokról az ókortól a 20. századig:

[link]


Ja, és elképzeltem, milyenek lennének a férfiak néhány kifejezetten női sportban, mint például a ritmikus sportgimnasztika. :D

Tudom, hogy vannak balett- és egyéb táncosok is, de nekem mégis furcsa...


Egyébként nem vagyok vadfeminista emancigörl; de az ilyen h.lyeségekkel, mint ez a kérdés is, eléggé fel lehet húzni. :P

2013. jan. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!