Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kinek lenne ötlete Miért nem...

Tamás Kiss Olasz kérdése:

Kinek lenne ötlete Miért nem mennek vissza a holdra?

Figyelt kérdés
Ugye 69-ben a teknika a tudás az ismeretek stb stb mind lehetővé tették hogy a holdra léphessen az a pár szerencsétlen... azóta mindenki tudja mennyi idő telt el és, hogy mekkorát fejlődött a tudomány... akkor miért nem mennek vissza? Ki hiszi el hogy dollár milliókat öltek egy repülőbe meg az egészbe, pár kavicsért és fényképért amit hoztak és ami készült...ennek nincs sok értelme=/ kinek mi ötlete van?:)

2012. júl. 27. 18:04
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
58%
Minek menyjenek oda? Nincs ott semmi, csak puszta, meg por, és még messze is van.
2012. júl. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 2xSü ***** válasza:
22%

A holdra szállás már a korában sem volt annyira tudomány által generált ötlet. Jó, persze megvizsgáltak egy csomó dolgot, meg minden, de alapvetően a hidegháborús politikai, technológiai versengés volt a fő hajtóerő, ezért öltek bele annyi pénzt ennyire sürgősen. Például ez a versenyzés a szovjetekkel hozzájárult a Szovjetunió felbomlásához. Egyszerűen a gazdaság nem bírt lépést tartani. Gyakorlatilag ez volt a front, és az USA nyerte meg a háborút.


Jelenleg nem igazán tudunk mit csinálni a Holdon. Bázist nem tudunk építeni, illetve amilyen bázist tudnánk, azt meg lehet az űrben is. (Lásd: Nemzetközi Űrállomás). Kutatásra sokkal alkalmasabb volt a Mars, mert ott több volt az ismeretlen. De jelenleg jóval kevesebb összeget fordítanak űrkutatásra, mint a holdra szállás környékén. Lassabban is történnek az események ugye.

2012. júl. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az első hozzászólóval, valóban elég unalmas hely a Hold. Amit most tudnánk kezdeni vele, az nem éri meg, amit meg tervre vittek (pl a Hold túloldalán a rádiócsillagászatot) ahhoz még nincs elég pénz, és tudás.

De az pedig baromság, hogy alig jártak a Holdon. Nagyon is sokan küldtek fel embereket a Holdra, és mind rájöttek, hogy nagyon drága, és a legkevésbé sem hasznos mulatság.

2012. júl. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez nem a tengerpart, hogy beülünk a kocsiba és lezúzunk hétvégére...
2012. júl. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:

Itt te is elmehetsz a Holdra :D

[link]

2012. júl. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 Tom Benko ***** válasza:
62%
Drága, veszélyes. Amit volt értelme, azt megcsinálták ott, aminek még lenne, arra nem adottak a technikai feltételek.
2012. júl. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim válasza:
41%

Nem hiszem el, hogy ne lenne több értelme, mint amit megosztanak velünk. Miért lenne unalmas a Hold kutatás. Olyat is hallottam már, hogy korábban azon gondolkoztak, lehet-e ott szemetet tárolni, meg ilyen hülyeségek. Biztos, hogy foglalkoznak a Hold témával.

Lehet, hogy már az űrlényeket is kutatják ott. :)

Ajánlott film: Men in black

2012. júl. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:

A fentieken kívül még veszélyes is. A holdpor gyakorlatilag egy tökéletes csiszolóanyag: rendkívül éles - és még mérgező is.

Ráadásul szinte mindenütt ott van és nem lehet kikerülni.

A Hold - légkör és mágneses tér híján - gyakorlatilag nem véd meg semmitől - de ráadásul új veszélyeket is hoz.


Az űrben sokkal nagyobb biztonságban vagyunk, mint a Hold felszínén.

2012. júl. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
89%

Az amerikaiak 2020-ra vissza akartak térni a Holdra és ott állandó bázist létesíteni, ez volt a Constellation program, amit 2010. januárjában George W. Bush elnök jelentett, de sajnos rövid idő múlva Obama elnök beszüntette, mert már a kezdeti fejlesztéseknél is milliókat emésztett fel a program.


Összefoglalom a lényeget. A Constellation program célja az volt, hogy az Apolló-program utáni sikerekből és kudarcokból okulva az USA ne csak tudományos és egzisztenciális eredményeket, hanem komolyabb gazdasági hasznot is produkáljon az űrutazásból. Az első időszakban legalább annyi bevételt vártak amely 10-15 éven belül képes fedezni az aktuális nemzeti űrprogram addigi kiadásait.


A konkrét tervezet a következő volt:

2010-ra befejezni a Nemzetközi űrálomást és végleg leállítni az űrsiklók kilövését. Ezek, bár némi csúszással, de megvalósultak vagy megvalósulnak.


Ezután követezett volna az Ares hordozórakéta család fejlesztése és tesztelése. Ezek a rakéták a mai technológiával megépíthető legnagyobb és legerősebb űreszközök, amelyek folyamatosan közlekezhettek volna a Föld és a Hold között, sőt az Ares-5-ösök, akár még a Marsra készülő űrhajót is képesek lettek volna a világűrbe juttatni. A rakéták egyes alkatrészeit már a program előtt legyárották, ezek az űrsiklók szilárd hajtóanyagú gyorsítórakétái és az üzemanyagtartálya volt (az előbbi többször is felhasználható alkatrész).


A következő két fontos lépés az Orion űrhajó és az Altair holdkomp szolgálatba helyezése lett volna. A Holdon használandó mobil épületeket, automata üzemeket és az új kabinnal rendelkező holdautót már Bush elnöksége idején kifejlesztették, ezeket a Holdra leszálló Altair holdkompokkal folyamatosan telepítették volna.


A gazdasági cél a regolit bányaszat kiaknázása és napenergia erőművek létrehozása volt. Ez utóbbi nagy hatékonysággal tud működni a Holdon, mivel az égitestnek nincs légköre, mellesleg a napelemek megépítéséhez a Holdon minden alapanyag megtalálható. Az elektromos energiát egy hatalmas mikrohullámsugárzóval jutatták volna vissza a Földre, amit az itteni fogadóállomás több, mint 80%-ban vissza tudott volna alakítani elektromos árammá. A Hold sötét oldalára pedig csillagászati rádiótávcsövek telepítése volt a cél.


A befektetésnek több nagy hátránya volt. Az egyik, hogy az első bázist egy, a Hold déli sarkán található kráter peremére kellett volna építeni. Oka: a felszíni hőmérséklet ezen a ponton a legideálisabb egy bázis kiépítéséhez. Viszont egy kráter peremére kockázatos dolog leszállni, a legmodernebb navigációs eszközökkel is meglehetősen magas egy baleset valószínűsége.

A fő ok, ami miatt Obama törölte a programot, az volt, hogy a befektetés csak a 21. század második felére hozott volna jelentősebb anyagi hasznot és ezt az amerikai adófizetőknek legfeljebb az unokái élvezhették volna.


Megjegyzésként még leírom, hogy a Constellation program tervezete és kezdeti fejlesztési is kemény dollármillióiba került az USA-nak, tehát a programot Bush elnöksége idején még valószínűleg komolyan vett, megvalósításra váró tervként tartották számon, ami az első lépés lett volna a "valódi űrkorszak" felé.

A program első 10 éve kis híján 200 milliárd dollárba került volna a NASA-nak, ezért a gazdasági válság bekövetkeztekor értelemszerűen törölni kellett.

2012. júl. 28. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!