Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért "zúg" a magasfeszültségű...

Miért "zúg" a magasfeszültségű vezeték?

Figyelt kérdés

Ma futottam egy töltésen, magasfeszültségű vezetékek alatt. Érdekes volt számomra, hogy hangosan "zúgott", csak azt nem tudom, miért? Az rendben van, ha egy transzformátor búg, mert a vasmag lemezei rezegnek. De a vezetékek miért?

Ilyen volt a villanyoszlop:

[link]

Nem tudom, hogy ez kb mennyi kV lehet (oszlop méreteiből következtetve).



2012. ápr. 5. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a nagyfesz miatt esetlegesne magasabb páratartalomnál van egy olyan jelenség, hogy koronakisülés.


A vezetékről lelépnek az elektronok és mivel a levegő szar szigetelő (relatív), így kis íveket húz az áram mint a teslatekercsnél és ezt hallod.

2012. ápr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Érdekes volt hallani :)
2012. ápr. 5. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:
De könyörgöm a vazetékben 50Hz-es váltakozóáram folyik! Már miért ne rezgetné ez a vezetéket?Az egyenáramú vezeték nem búg pld.
2012. ápr. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
24V nál nem tudok nagyobb feszültségü egyen áramot.
2012. aug. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A nagy egyenfeszültség nem zizeg, hanem süvölt.
2015. febr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!