Egy fekete ember hogyan válhat fehérré?
Tudtommal sebészeti eljárással a festék anyagokat ki operálják a szövetből.
Javítson ki vki ha nem pont így megy az eljárás.
jajj már. nemfogok senkinek se bizonygatni.
reális azért h megnyúzzák az embert majdnem hogy teljesen és nemcsoda ha belehalna még a gyógyulás után.
Lehet, hogy a "közhiedelem" úgy tartja, hogy Michael Jackson egyik reggel felébredt, s gondolt egyet: "Hmm... Mától kezdve fehér leszek", de ez egyáltalán nem így van. Mike-nak egy nagyon csúnya bőrbetegsége van, aminek a neve vitiligo. Utána néztem egy picit, hogy mindenki (magam is) okulhasson belőle.
A pigmenthiány, más néven vitiligo a teljes populáció egy százalékát érinti. A betegség mindkét nemnél előfordulhat, ám nőknél kicsit gyakrabban. Tünetei általában 20-30 éves kor alakulnak ki, de minden korosztályt érinthet, s az esetek 30 százalékában családi halmozódás figyelhető meg.
Forrás: www.informed.hu
A vitiligo során a bőr foltokban veszíti el eredeti barnaságát s ezeken a helyeken teljesen pigmentmentes, hófehér bőr marad. E fehér foltok bármilyen életkorban jelentkezhetnek, sőt előfordul, hogy valaki ilyen foltokkal születik. A foltok ritkán maradnak állandó méretűek. Általában lassú növekedést mutatnak, amely néha évekre, vagy véglegesen megáll, néha váratlanul rohamossá válik, ritka esetben a teljes testfelületen szétterjed és teljes pigmentvesztést okoz.
Forrás: www.mandula.net
ja, ugyanitt képekkel:
Azt állítja, hogy vitiligo-ban szenved, de én csak azért kétlem mert mindig egyenletesen fehéredett, pedig a vitiligo kissé másképp néz ki:
vitiligo, fehérfolt betegség
Leírás:
Ez egy szerzett idiopatikus rendellenesség, ahol hiányoznak a működő melanociták. Az átlagos kor, amikor előjön 20 év. A leggyakrabban érintett testrészek az arc, a kézfej, hónalj, köldök és anogenitális rész körüli bőr és az alsó végtagokon a sípcsont feletti bőr. Az érintett bőr általában tejfehér és konvex élei vannak és változó számban és kiterjedésben lehetnek jelen. A vitiligo gyógyítása hosszadalmas és gyakori a betegség visszatérése. Gyakran a Basedow szindróma kisérője.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!