Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vízbontás - katalizátor - Mi az?

Vízbontás - katalizátor - Mi az?

Figyelt kérdés
Mi a vízbontásnál a katalizátor? Egy folyadék? Gép? Hány forint? Tényleg gyorsítja a vízbontást?
2010. dec. 6. 18:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vízbontáshoz nincs szükség katalizátorra, egyenárammal simán megy. Vagy legalábbis nekem nincs ötletem mivel lehetne katalizálni a vízbontást.
2010. dec. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

"Katalizátor" vízbontás esetén valami olyan anyag, ami némileg vezetővé teszi a vizet, tehát sók vagy savak. A tiszta desztillált víz nagyon jó szigetelő, eléggé nagy feszültség és áramerősség kell hozzá, hogy vezessen.


A csapvíz és ásványvíz vezeti ügye az elektromosságot a benne lévő ionok miatt, csak éppen ezek az ionok nagyon gyorsan kicsapódnak az elektródára; vagy az elektróda oldódik fel miattuk a vízben. Ezért szoktak vízbontásnál desztillált vizet + valamilyen egyéb anyagot keverni a vízhez.

2010. dec. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Neked van igazad picit benéztem :D. De azt még mindig nem értem miért akar vizet bontani otthon. (Legalábbis abból ítélve, hogy árat is kért hozzá)
2010. dec. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azt én se XD Igazából a kérdés többi része számomra se volt tiszta, de nagyvonalúan átsuhantam rajta :D
2010. dec. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen nem létezik hogy valamilyen anyagot hsználok és nagyon felgyorsul a vízbontás, tehát nincs katalizátora.Az áramerősségtől függ a vízbontás gyorsasága de csak egy optimális szintig.Minden kémiai folyamatnak van egy optimális sebessége azt nem lehet sokszorosára növelni mert akkor az elektrolizálás befullad az anódeffektus miatt.Ez olyan mint az autónak nem lehet egy bizonyos mennyiség felett gázt adni mert nem fog menni befullad.
2010. dec. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szóval minél "nagyobb a vízben" az Amper, annál gyorsabb a vízbontás? Nem a Volt számít?


És ha nem adapterrel csinálom, hanem a konnektorból simán belekötöm a rendes áramot, akkor gyorsabb lesz?

2010. dec. 7. 17:06
 7/13 anonim ***** válasza:
Hogy akarsz váltakozó árammal elektrolizálni? És leírtam az amper a lényeg de nem lehet a végtelenségig növelni mert anódeffektus lép fel.
2010. dec. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyenáram alkalmas csak rá. Ha bedugod átalakító nélkül a konnektorba, akkor jó esetben csak levágja a biztosítékot.
2010. dec. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Ezt sajnos csak regisztrációval nézhető meg, de a cím is beszédes. [link]


Lényeg hogy platina elektródokon jobb a vízbontás hatásfoka. Viszont az nagyon drága volna wolfram-karbidra visznek platinát, és a kapott elektród a vízbontás szempontjából ugyan olyan jó, mint a tiszta platina.

2010. dec. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Minek akarsz te vizet bontani, ha alapvető elektrokémiai ismereteid hiányoznak?
2010. dec. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!