Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Drágakő és féldrágakő tanulmán...

Drágakő és féldrágakő tanulmányozás érdekében a csiszolt drágakövekből egy vagyonért bevásároltam belőlük. Nagy hülyeséget csináltam?

Figyelt kérdés

Drágakövek tanulmányozáshoz (gemmológia) vásároltam ékszer minőségű csiszolt Ceyloni zafírokat, Zambiai smaragdokat, Akvamarint, Turmalint és pár darab belépő szintű ékszer minőségű Madagaszkári rubint 6-700 ezer ft értékben.


Annó arról nem tudtam hogy a drágakövek iránt nincs olyan nagy kereset és nincs fix értékük ha az arannyal hasonlítjuk össze, és ebből gond lesz ha majd meg akarok tőlük szabadulni.


Hülyeséget csináltam hogy ennyi pénzt kidobtam rá?



máj. 18. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ. Ha az összes megtakarításod és befektetésed 1 millió forint értékű a kövekkel együtt, akkor mondhatjuk, hogy nem volt okos döntés. De ha megengedheted magadnak és élményt jelent a számodra a tanulmányozásuk, valamint nincs szükséged rövid távon arra, hogy eladd őket, akkor nem hülyeség.
máj. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Az ékszerészek csak az értékük töredékéért veszik meg, de van rá remény hogy ne veszítsek rajtuk ha mondjuk felteszem egyesével őket a Vaterára?


Gondolom évekig eltarthat mire megveszik a Vaterán keresztül a többségüket.

máj. 18. 11:27
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

"Az ékszerészek csak az értékük töredékéért veszik meg"


MINDEN a világban annyit ér, amennyi pénzt adnak érte. Ha X összeget adnak értük, akkor az nem az érték töredéke, hanem az maga az érték.

máj. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
A drágakövek nem ehetőek és kiterjedt intézményes kereskedelmi háttér nélkül értékesíthetetlenek - tehát "nagy hülyeséget" csináltál!
máj. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
50%

#3,


Mindennek van egy piaci értéke. Ha ön azt mond hogy a lakása 20 milliót ér, én meg azt mondom hogy nem ér többet 5 milliónál, ebben az esetben kinek van igaza?

máj. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

#5 Erre a válasz szerintem elég egyértelmű volt a #3-mas válaszomból is.


Én azt mondom, hogy 20 milliót ér a lakásom, de ha ennyiért nem kell a kutyának sem és 5 milliónál senki sem ad érte többet, akkor én tévedtem, 5 milliót ér és a vevőnek volt igaza. Ha viszont van aki megveszi 20 millióért is, akkor hiába mondja nekem bárki, hogy nem ér többet 5-nél. Ha valaki 20-ért is megveszi, akkor igenis többet ért 5-nél.


Mindig, minden annyit ér, amennyiért megveszik. Kár ezt ragozni.

máj. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ebben esetben nem a piaci értéket kell nézni hogy kinek van igaza? Hatalmas csapda ha egy alkudozó 5 millióért megveszi a 20 milliós lakásodat azt hazudva hogy 5 milliónál nem ér többet. Majd tovább adja 20-25-ért. Így esnek a kapitalizmus csapdájába akik rendszerváltás előtti logikával gondolkoznak. Sőt, kifejezettem vannak olyan ingatlanosok akik az idős naív lakástulajdonosokat vernek át, majd a fillérekből felvásárolt ingatlanokat a piaci értékkel hasonló áron adják el. Erről híres a Budapesti Balla ingatlan, ezzel a módszerrel hatalmas vagyonra tettek szert az elmúlt 20 évben.


Manapság minden lobbinak megvan a maga részvénye, lakás, arany, drágakő stb… és ez dönti el hogy az adott országban minek mennyi az értéke. De ha valaki bedől egy alkudozó szóbeli manipulálásának és nem nézi a valaminek piaci értékét, akkor meg is érdemli hogy átverjék.

máj. 19. 10:06
 8/12 anonim ***** válasza:
Oké, de a lobbi csak akkor működik, ha az emberek részt vesznek benne. És nem pont ezt tetted te is? Megvetted a köveket anélkül, hogy előtte tájékozódtál volna. A tájékozatlan vásárlásnál a legfontosabb az, amit #1 is mondott: az anyagi helyzeted. Ha milliomos vagy, akkor tök mindegy. Ha nem, akkor viszont oltári nagy felelőtlenség. Részt vettél a bennfentesek játékában és hozzájárultál ahhoz, hogy fenn is maradjon ez a helyzet.
máj. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja kedves 6-os, de nem az érdeklődők ajánlata alapján árazod a házadat, ez k*rvára nem így működik... Mi van, ha valaki adna 20 milliót is a házért, csak épp te eladtad előtte 5 millióért, mert sokáig nem volt többet fizető jelentkező. Ez nem így működik...
máj. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9 Ha te meghirdeted 20 millióért a lakást, nem fogod eladni rögtön az első 5 milliós ajánlatnak. Ez hülyeség, hazugság, szóval nem kéne olyanokat írni, hogy "ez nem így működik". Soha nem írtam olyat, hogy az első vevőnek el kell adni, akkor is, ha ő csak 5 milliót ajánl. Viszont az egy teljesen alapvető módja az eladásnak, hogy meghirdetünk valamit annyiért, amennyit SZERINTÜNK ér, aztán ha nem sikerül eladni, akkor csökkentjük az árat, vagy elfogadunk egy alacsonyabb ajánlatot.


Ez így működik. Mindig is így működött. Alkudozásnak hívják. A kereslet mindig beárazza a kínálatot. Mindig a kereslet árazza be a kínálatot. Ez a tevékenység egyidős a kereskedelemmel. Ezt a tevékenységet még egyes intelligensebb állatfajok is megértik és űzik, mint például a kutyák és a varjak.

máj. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!