Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ezek az árusoknál megvásárolha...

Ezek az árusoknál megvásárolható, házilag felhasználható petárdák milyen messzire "lőnek el"?

Figyelt kérdés
Bocsánat, ha nem jó a kategória, de nem tudom hol kérdezzem. Szóval, az udvarunkban álló autók mindegyike tele van ilyen kis kartonpapír szerű kerek darabokkal, és az érdekelne kb. milyen messziről lőtték fel ezeket a szarokat. A jobb, és bal oldalunkon lakó család nem tűzijátékozott, ez egészen biztos.
2020. jan. 1. 11:23
 1/3 A kérdező kommentje:
Jah, igen, tűzijátékot akartam írni, de nálam petárda, vagy tűzijáték, egy kutya.
2020. jan. 1. 11:29
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Változó, egyenesen felfelé mondjuk kb. 10-30 méter magasra mennek, 45 fokban indítva 40-50 méterre is elszállhat vízszintesen, főleg ha nem robban szét félúton. De a szél is elsodorhatja a könnyebb maradék darabkákat.
2020. jan. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk 100 méterre volt a legközelebbi tűzijátékozás és én is találtam a ház előtt ilyen maradványokat. Nálunk volt egy kisebb szél plusz a rakétáknak ha van valamilyen dőlése fellövésnél akkor simán elrepülnek a darabok akár 100-150 méterre is, egyrészt ha a levegőben robban eleve az is széjjel dobálja, a könnyebb darabokat a szél is tudja vinni valameddig.
2020. jan. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!