Mi lenne, ha az alvásproblémákat nem maszlagokkal próbálnák meg orvosolni, hanem pl. kutatnák a tudomány terén?
A google erre a kulcsszóra borzasztó maszlagokat hoz fel, angolul is. Legyen hűvös a szobád, meleg tej, orbáncfű tea. Ez mind jó, de mondjuk kutatni kéne TUDOMÁNYOSAN azokat a területeket pl. neurológia, amik ehhez kapcsolódnak. Hogy létrehozzanak pl. egy olyan kütyüt ami segít ebben, volt sok kísérlet...az agy állapotát külső ingerekkel lehet stimulálni, delta állapotba hozni az agyat. Ezt kutatják? Mert én csak elszórva látok ilyen kutatásokat, konkrétan 2-t ami forrással is rendelkezik! S azokat sem ismételték meg...pedig pl sikeres volt, az alany elaludt egy zajos szobában instant, ami még ki is volt világítva, egy egyszerű agyi stimulálással. Rtms a neve a módszernek amit használtak. Az Rtms-t is miért hagyták abba a kutatásokat? Kezeli a tüneteket, és megálltak ott, az orvostudomány (hazánkban) ritka, hogy valakinek a gondját ilyesmivel kezelnék. Pedig hatásos mert nincsenek mellékhatásai.
https://www.youtube.com/watch?v=23N8Jm1Xs_0
Ha csak fele annyi pénzt ezekre költenének, mint a mindenféle agyturkászra, értek itt mindenféle pszichiátriát és csak azokhoz fordulhatnak ilyen problémákkal, fölveszik a milliárdokat és mondják az embernek hogy ne igyon kólát meleg zuhany nyugis zene séta meg blahblah. Ehelyett inkább tudományos megoldás kéne a problémára, és létrehozni egy olyan szerkezetet ami az alvás fázisába viszi az agyat megoldva ezzel a dolgot. Miért nem inkább ebbe az irányba tapogatóznak?
6-os vagyok megint.
Sajnos valóban, a tudományos cikkeket általában csak azok olvassák, akiknek valamilyen módon kapcsolódik a kutatási területéhez. Kutatni annak mindenképpen kell, aki elméleti intézetben vagy egyetemi klinikán dolgozik. Viszont aki alvásmedicinával foglalkozik, elvileg kellene, hogy az alvászasvarokkal kapcsolatos cikkeket olvasson (bár ha nem egyetemi klinikán teszi ezt, akkor csak önszorgalomból, ráadásul nem is biztos, hogy könnyen hozzáfér a cikkekhez, mivel az egyetemeken kívül nem sok helyen érhetők el a fulltextek, de sokszor még ott sem egyszerűen) + a továbbképzéseken is találkozhatna az új módszerekkel, de sajnos az a jellemző, hogy az új kutatási eredmények lassan épülnek be a képzések anyagába, aztán utána még lassabban terjednek el a klinikai gyakorlatban. De szerintem lassan de biztosan azért ezek a módszerek is el fognak terjedni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!