Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem dobják piacra az...

Miért nem dobják piacra az altató-gépet?

Figyelt kérdés

Az 54 éves epilepsziás nő agyának egy bizonyos részét elektródákkal "stimulálták", és kb. 10 mp alatt veszítette el a tudatát ami szinte azonnali eredmény. Igazából a tesztben használt eszközt kéne a piacra dobni, mivel nincsen mellékhatása és rengeteg embernek segítene. A gyógyszereknek vannak mellékhatásaik, és aligha hatnak olyan erősen, mint a kutatás eredményei!


Itt van a forrás:


[link]


[link]


[link]


[link]


Ez csak pár oldal, de rengeteg hivatalos portálon, blogon, tudományos oldalakon írnak róla. Tehát a kutatás sikerrel zárult, nem értem, miért nem dobják piacra a használt eszközt?! Egyszerűen ez nekem baromi illogikus. Lehet, hogy már csak finomítani kéne, és már megvan az altató gép, nincs mellékhatás, tudományos alapon működik. Mi vele a probléma?


A cikk egyértelműen kimondja, hogy amint a pulzáló elektromágneses mezőt kikapcsolták, tehát az elektródákat, az alany fölébredt. Ez azért volt, mert egy világos szobában ült. És gondolom egy széken. A legtöbb páciens agya, ilyen helyzetben fölébredne. De ha egy sötét, csöndes szobában végeznénk el, az alany tudata kikapcsolna, és aludna tovább. Tehát az elektróda max. 5 mp-ig üzemelne.


És mellesleg meg baromi sokat kereshetnének.


Aki meg utál esetleg olvasni, itt van a videó.:


https://www.youtube.com/watch?v=W2JysfO5PTY


https://www.youtube.com/watch?v=23N8Jm1Xs_0


Mint tudjuk, mágneses stimulációval (magyar neve rtms) már minden mentális problémát tudnak kezelni. Depresszió, epilepszia, de még a hátfájást is. Az orvostudomány sikerrel alkalmazza. (Bár magyarországon ez még elmaradott, számomra érthetetlen módon. Hiszen sokkal hatásosabb, mint a gyógyszerek, de valamiért nem elterjedt.) Az alvás terén is könnyen alkalmazható a módszer. És mint látjuk az eredmények tények és magukért beszélnek. A működési elv magyarul itt van:


[link]


A módszer és az emberi szervezetre gyakorolt hatásai.


Nektek mi a véleményetek? Miért nem ismételték meg a kutatást, dobták piacra az egyértelműen hatásos eszközt, terméket?!


Logikus magyarázatot szeretnék. Köszönöm!


2016. febr. 24. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak a newsscientists linket olvastam el, de nincs szó róla, hogy aludna tovább a páciens ha sötét szobában végeznék el a kísérletet. Sőt végig írják a cikkben, hogy ébren volt (awake) csak nem volt tudatánál, és ez messze nem az alvást jelenti. Ez maximum a műtéti altatást válthatná ki a való életben, persze az is nagy szó. De ott van a cikk végén, hogy már kivettek egy darabot a nő agyából, tehát nem normális agyon volt elvégezve a teszt, így nem lehet belőle hosszú távon semmit levonni. Másrészt 1 éves a cikk, ennél jóval hosszabb időtartamokat ölel fel egy igazi kutatás és annak hosszútávú hatásainak vizsgálata. Szóval majd csak évek múlva lesz ebből valami, ha tényleg jó ép agynál is.
2016. febr. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyetértek. De ki kéne próbálni sötétben. Miért kell ehhez több év? A következő 5 percben besötétített szobában próbálkoznak. 1 hét múlva meg egy "ép" alanyon. A majom után.
2016. febr. 24. 19:16
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem az öntudatlanság az alvást jelenti. EEG val kéne mérni, hogy az agya mennyire volt aktív, már lehet, ha 1-6 Hz közé esik az agy alszik...
2016. febr. 24. 19:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Alvás során nagyon sok minden történik és főleg nem csak agyi folyamat, egyes hormonok is csak alvás közben termelődnek, és a mennyiségük se mindegy. És semmilyen kutatás nem úgy működik, hogy egyik napról a másikra meg is vagyunk vele, főleg nem emberkísérletnél. Minden lépést meg nem publikálnak, mert az megint csak hosszabítaná a folyamatot, de a klinikai teszteknek több éves a periódusa, és nem is érzem ezt rossz dolognak, főleg egy olyan "veszélytelen" dolognál, mint az agy babrálása külső mágneses térrel.
2016. febr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem.
2016. febr. 24. 19:58
 6/6 anonim ***** válasza:
2016. febr. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!