Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen örök mozgókat ismertek?

Milyen örök mozgókat ismertek?

Figyelt kérdés
Ez most tényleg normális kérdés.Ritka alkalom szóval létszii segítsetek. Technika órára kell.És nagyon fontos.Előre is köszönöööm a válaszokat.C:
2012. okt. 14. 17:10
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

Lány vagy? :D :D

Amúgy: [link]

G.

2012. okt. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
95%

Ilyen kifejezés, hogy "örök mozgó" nincs, csak "örökmozgó", egybeirva.

Az örökmozgó meg nem létezik, eddig még senki sem tudod ilyet késziteni és nem is lehet, mert ellentmond a fizikának, ugyanis 100%-os hatásfokú gép nem létezhet.

2012. okt. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%

perpetuum mobile nem létezik, valahol mindig elnyelődik az energia :D

amúgy meg [link]

de ezek megértéshez kell némi tudás is, meg ahhoz is hogy miért nem működhet :D

2012. okt. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
92%

"perpetuum mobile nem létezik, valahol mindig elnyelődik az energia :D "


Hát nekem például van. Ennyit erről. Ha akarod meg is mutatom, itt megy mellettem az asztalon csak sietnem kell azzal, hogy megmutatom mert mindjárt megáll.

2012. okt. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
97%

Vannak ilyen látszat-örökmozgók, amik csak látszólag mozognak örökké, és vagy 1. rejtett energiaforrást használnak, vagy 2. nagyon lassan veszítik el az energiájukat, így alig látszik, ahogy lassulnak.


Az 1-re például vannak ilyen elemes "örökmozgók", amikben egy mágnes tart mozgásban egy hintázó testet.

2012. okt. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
91%
Vannak örökké mozgók, akiknek hiába magyarázzák el újra és újra, hogy nem létezik. Újra és újra megkérdezik.
2012. okt. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
16%

Pl. Orffyreus kereke. Nem tudom valóban folyamatosan forgott-e, vagy csak csalás, de állítólag az egész dolog lényege az asszimetria létrehozása. Ez annyit jelent, hogy ha egy test mozgásánál minden pillanatban minden egyes tulajdonságot (sebesség, gyorsulás, pálya, stb) egy magasabb fokú függvény szerint változtatunk, akkor az így létrejövő mozgási energia nagyobb lesz, mint ami ahhoz szükséges, hogy a testet egyenletes, egyenes vonalú mozgással visszatérítsük a kiinduló pontjához.

A gyakran használt mozgási forma pl. a spirál, mert annak pályája minden pillanatban más és más görbét ír le.

Én nem akarok állást foglalni abban, hogy ez mind igaz-e vagy nem, vagy működik-e vagy nem, mindig is elég kényes téma volt ez. De gondoljunk bele mekkorát röhögtek régen az emberek hogy majd egyszer repülünk, meg gömb alakú a Föld, meg majd a Holdra szállunk. Ja és a CERN jóvoltából kiderült, hogy már a sötét anyaggal kapcsolatban is tévedtünk. Ezt csak azért mondjuk hogy nem létezik 100%-nál nagyobb hatásfokú gép mert annak idején fizika órán ezt mondták.

Senki nem járt még utána hogy tényleg igaz-e. :)

2012. okt. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

"Ja és a CERN jóvoltából kiderült, hogy már a sötét anyaggal kapcsolatban is tévedtünk."


Nem TI tévedtetek, hanem fizikusok, akik vették a fáradságot, és elméleteket dolgoztak ki még arra is, amiről semmi kísérleti adatuk nem volt. Ez az elméleti fizika témaköre, ami mindig jóval a kísérleti bizonyítás előtt halad. Meg lehet nyugodni, senki nem fog otthon a műhelyben örökmozgót barkácsolni, ezen a szinten már a kísérleti fizika is több évszázada túltette magát.


"Ez annyit jelent, hogy ha egy test mozgásánál minden pillanatban minden egyes tulajdonságot (sebesség, gyorsulás, pálya, stb) egy magasabb fokú függvény szerint változtatunk, akkor az így létrejövő mozgási energia nagyobb lesz, mint ami ahhoz szükséges, hogy a testet egyenletes, egyenes vonalú mozgással visszatérítsük a kiinduló pontjához."


Kapásból két hiba van ebben a gondolatmenetben:

1. Egy örökmozgó külső hatás nélkül működik. Nem helytálló az sem, hogy "kisebb energiával hajtjuk meg", mert akkor már miért ne lenne az örökmozgó része maga a kisebb energiájú forrás is, amit a szerkezet maga tart fenn?

2. Magasabb fokú függvény szerint változtatunk valamit - matematikában oké, itt egy függvény és létezik. Fizikában nem így van, elő kell állítani egy folyamatot, melynek ez a függvény a hatása. Ez gyakran lehetetlen.

2012. okt. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
5%

"1. Egy örökmozgó külső hatás nélkül működik. Nem helytálló az sem, hogy "kisebb energiával hajtjuk meg", mert akkor már miért ne lenne az örökmozgó része maga a kisebb energiájú forrás is, amit a szerkezet maga tart fenn? "


Pont ez a lényege elviekben, hogy csak kezdő energiát kell vele közölni, és a mozgáshoz szükséges energia pont a mozgásból fog adódni a fent említett elv alapján. A második észrevételeddel kapcsolatban a mozgás tulajdonságait pont a pályával lehet meghatározni, így a mozgási tulajdonságok változásának mértékét is (tehát milyen függvény szerint változzon).

Szerintem a Wright fivérek előtt is ugyanígy kételkedtek abban hogy az ember valaha repülhet. És valójában mennyire egyszerű dolog kellett hozzá, a szárny felső része domború, míg az alja egyenes. :) :) :)

2012. okt. 15. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
13%
Ez számomra egy nagyon érdekes dolog, hogy még a hozzá nem értő, laikus emberek is kategorikusan kijelentik, hogy nem építhető olyan szerkezet amely hatásfoka 100% felett van. Mintha személyesen utánajártak volna, levezették volna. De ezt csak azért állítják, mert az iskolában ezt mondták nekik. 1904 előtt az iskolákban nem tanultak a repülőgépekről a gyerekek, pár száz éve az akkori embereknek az volt a természetes és elfogadott, hogy repülő gépet építeni nem lehet. Gondoljunk csak bele mekkora tudósok éltek a világtörténelem során, mi mindent találtak és fedeztek fel. Mégsem jöttek rá egészen 1904-ig egy olyan nevetségesen egyszerű dologra, hogy a repülőgép szárnyprofilja a lényeg, hogy felül domború, alul meg egyenes legyen. Akkor kérdem én elég alapos volt a gyakorlati fizika a hosszú évszázadok során?? Mennyire voltak alaposak a tudósok és kísérletezők ha egy ennyire egyszerű dolog felett csak úgy "átsiklottak"? Ezzel azt akarom sugallni, hogy nem biztos hogy a mai tudósok egy test mozgásánál minden egyes pályát, formát, alakzatot kipróbáltak a sok millió lehetséges megoldás közül. Lehet hogy csak egy apró dolog kell ahhoz, hogy a rendszer ki legyen hangolva, és sikerüljön áttörni a "lehetetlent", mint azt 1904-ben tették a Wright fivérek egy egyszerű szárnyprofillal. Nyilván mindig is lesznek szkeptikusok és olyanok is akik a történelmet alapul véve azt gondolják, hogy nagyon sok mindent nem tudunk még a világról.
2012. okt. 15. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!