Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha befogod a porszívó csövét,...

Dellfil kérdése:

Ha befogod a porszívó csövét, nő, vagy csökken az áramfelvétele?

Figyelt kérdés

2009. máj. 31. 16:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
nő, mert terhelődik, az autók indítómotorja is akkor veszi fel a legnagyobb áramot, amikor megmozdítaná a motort, aztán már mérséklődik
2009. máj. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
De ha befogom a csövet, éppen akkor nem terhelem a motorját.
2009. máj. 31. 18:34
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
de pont akkor terheled le, gondolg bele, hogy mondjuk szívószálon szívod a levegőt ahogy bírod, ha befogod a végét( és tételezzük fel, h a szívószál nem esik össze), akkorbizony bele fogsz vörösödni:).
2009. máj. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Értem, mit mondassz, de arra gondoltam, a ritkított levegőben könnyebben forog a szélkerék (a porszívó turbinalapátja), azaz kisebb a terhelés...
2009. máj. 31. 19:55
 5/28 anonim ***** válasza:
Nem mozog könnyebben, mert csak az egyik oldalon ritkított! És a másik oldalról a lapát ELLENÉBEN akar visszamenni a levegő a ritkított oldalra! Úgyhogy igenis nehezebb így.
2009. máj. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat, de még nem vagyok igazán meggyőzve. Ugyanis ezen a kérdésen nagy vitáim voltak a munkahelyemen a kollégákkal, és szinte szóról-szóra így érveltek ők is mikor feltettem.

Ekkor kérdeztem meg tőlük, hogy egy növekvő terhelésű villanymotor miért pörög fel. Mert ha befogom a porszívó csövét, bizony felpörög a motorja...

2009. máj. 31. 21:08
 7/28 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem pörög fel.

Másrészt ha nem hiszel nekünk akkor vegyél egy fogyasztásmérőt (pár ezerért lehet kapni) és győződj meg róla.

2009. jún. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Megmértem. Szabad csővel 4,8A, befogott csővel 3,9A, és amikor nyitott fedéllel is kipróbáltam, (porzsák nélkül) akkor 4,9A-t mértem.

A müszer: Mastech MAS-345

A porszívó LG V-CP753ND

2009. jún. 1. 21:46
 9/28 A kérdező kommentje:
Ja, még valami. Nem tévedtem, a befogott csőnél megnő a fordulatszám. Próbáljátok ki!
2009. jún. 1. 21:51
 10/28 anonim ***** válasza:

Nem pörög fel - lassabban jár.

Azért kínlódik (és azért hangosabb), mert a levegő nyomja visszafelé.

Amúgy tényleg kérj kölcsön fogyasztásmérőt. Az ELMÜ-nél ingyen adnak 1 napra.

2009. jún. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!