Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek szét lehet választ...

Boldogblog kérdése:

Szerintetek szét lehet választani a bioetanolt benzonat származékokra és alkoholra?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 19:21
 1/4 Higgy Nekem ***** válasza:
Mi az benzonat? Mert ilyen vegyület nincs, esetleg benzol. Ha tartalmaz is a bioetanol, rendkívül kis mennyiség lehet csak benne, mert rákkeltő és ezért nem igazán szeretik, ha sok van belőle valahol. Amúgy a válasz igen, csak kell hozzá egy jól felszerelt labor, és ráadásul azeotróp elegyet alkotnak, így a sima desztilláció nem megy. Szóval sok sikert!
2011. szept. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A benzonáttal a benzinre gondoltam. Azt tudom, hogy desztillációval nem megy. Próbáltam. Sőt omnozisal is próbáltam. Nem sikerült.
2011. szept. 4. 21:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem vizes rázatással tuti ki lehet vonni az alkoholt a benzinből, de áruld már el hogy minek az neked?
2011. szept. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom. Egy idézet a tizedestöl: "köszönöm, de inkább nem"
2011. szept. 5. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!