Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az emberiség visszafele...

Az emberiség visszafele fejlődik, butul?

Figyelt kérdés

[link]


Egyre szharabb dolgokat gyártanak, már a repülés is egyre kevésbé biztonságos.


Azon kívül nincsenek nagy technikai áttörések, komolyan rakéta tesztelések mind kudarcba fulladnak, a Holdra már 50 éve nem tudunk visszamenni.

Mindig egyre gyorsabban romlik.

Gyakorlatilag abból élünk amit 50-100 éve felfedeztek nagy elődeink.


márc. 12. 16:21
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
100%
Egyébként tervezünk visszatérni a Holdra, az Artemis program keretén belül.
márc. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lennenek technikao attoresek te itt nem irogatnal. Tenyleg egy ko alatt elsz? Meg kishazank is az urbe tor.
márc. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 TappancsMancs ***** válasza:
75%

Ezekre érdemes lenne egyenként rákeresned és olvasni róla, és itt most nyilván megfelelő tartalmakat értek.


1. Az emberiség visszafele fejlődik, butul?

2. Egyre rosszabb dolgokat gyártanak?

3. Milyen okokból vannak repülőgép balesetek?

4. A technológiai fejlődés lassult?

5. Hol tartanak az új típusú rakéták?

6. Mikorra megy újra a Holdra emberes küldetés?

7. Mit jelent az, hogy a Holdra már 50 éve nem tudunk visszamenni?

márc. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
63%
Az emberiség IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá.
márc. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Nézd meg például és vesd össze a rossz minőségű dolgok gyártását vs a butulással. A tervezett elavulás egy nyereségre törekvő gyártást jelent, hogy gyorsabban kelljen újat venni és az a gyártónak ugye több pénzt hoz. A butuláshoz (akár van, akár nincs) semmi köze. Inkább pont, hogy egy más fajta tervezést igényel.


A Holdra meg nem a lassult technológiai haladás miatt nem mentünk, és nem a képtelensége miatt, hanem rengeteg Mars és más küldetést csináltak amikről legalább részben biztosan hallottál. A marsjárókat már szinte rutinból csinálják és még listázni is túl sok lenne a küldetéseket. Na ezért nem építettek Holdig vivő rakétát, mert mást csináltak helyette. Például már nem is tudom az űrtávcsövek esetén is hányadik generációnál tartunk. Már viszont dolgoznak rajta és lesz majd Hold utazás is. Na ebbe a más irányú fejlesztésekbe helyezd a "nincs Holdig vivő rakétánk" csak jelenlegi tényét. Vagyis egy más értelmezésben terjesztették el a neten és aztán sajnos az emberek nehezen tanulják át amit sokszor hallottak.


A repülőgép balesetek meg több okból fordulnak elő és tudsz róluk olvasni, ha egy-egy szerencsétlenséget alaposabban akarsz átnézni, akkor még arról is olvashatsz. De a gyakori okok a karbantartáson spórolás, emberi mulasztás, meghibásodás, időjárás... Viszont nem gyártanak egyre rosszabb minőségű repülőket! És végképp nem gyártanak butulás miatt egyre rosszabb minőségű repülőgépeket.


A technológia valóban lassult és van rá nagyszabású adattal kutatás is, de az sem butulásból, hanem jelenleg nincs áttörésjellegű újdonság.


Nature:

"Ezzel a véleménnyel ellentétben azonban a tanulmányok azt sugallják, hogy több fő területen lassul a haladás."

" Itt elemezzük ezeket az állításokat hat évtizedre kiterjedően, hat nagyszabású adatkészletből származó 45 millió papír és 3,9 millió szabadalom adatait, ..."

"Összefoglalva, a bomlasztó tudomány és technológia jelentős hanyatlásáról számolunk be az idő múlásával. Elemzéseink azt mutatják, hogy ezt a tendenciát nem valószínű, hogy az idézési gyakorlatban vagy a publikált munkák minőségében bekövetkezett változások okozzák. A visszaesés inkább a tudomány és a technológia érdemi elmozdulását jelenti, amely megerősíti az innovációs tevékenység lassulásával kapcsolatos aggodalmakat. Ezt a tendenciát részben annak tulajdonítjuk, hogy a tudósok és a feltalálók a meglévő tudás szűkebb körére támaszkodnak."

[link]

márc. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

15


“ Ezt a tendenciát részben annak tulajdonítjuk, hogy a tudósok és a feltalálók a meglévő tudás szűkebb körére támaszkodnak."”


Hmm igen valami ilyesmire gondoltam én is. Hogy nem merik megkérdőjelezni azt amit tanítottak nekik és csupán arra alapozva max kicsit finomhangolni tudnak a már meglévő technológián, egyrészt mert féltik a jó hírnevük (emiatt nincs paradigmaváltás), másrészt valóban finanszírozás sincs olyan kutatásra ami nem a fogyasztást fűtené, tehát mintegy kapitalizmus csapdája szituációja áll fenn jelenleg.

márc. 13. 08:43
 17/22 A kérdező kommentje:

“ - Körömnyi méretű terabájtos memóriakártyák?

- 30+% hatásfokú kék, piros, stb. LED-ek?

- Maroktelefon egy szuperszámítógéppel integrálva?”


Ez is egy fő gond. Hogy a gyakorlati haszon nélküli, agyleszívó virtuális valóság technológiákat rohamosan fejlesztik ( ami nem feltétlen jó az embernek), ám ami komoly és valós haszonnal, áttöréssel járna azt nem igazán.


A gond ismét a kapitalizmus, az maga a gátló tényező az emberi érdekek és jólét mentén történő fejlesztések előtt.

márc. 13. 11:42
 18/22 anonim ***** válasza:

"Az emberiség IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá."

Az emberiség IQ-ja nem állandó, a mérések szerint növekszik.

márc. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
72%

Az IQ térképek alapján - már amennyire hinni lehet ezeknek, pont azokban a régiókban történik népességrobbanás, ahol alacsonyabb intelligencia szintet mérnek.

Ezért átlagban valóban butul az emberiség.

Az kereskedelmi megfontolásból van, hogy romlanak az áruk minőségei, mert mindenki olcsóbb termékeket akar gyártani a konkurenciaharc miatt, az olcsóbb ugyanis eladhatóbb, ám ami egy dollárral olcsóbb, az annyival silányabb is általában.

Tömegtermelésnél ez amúgy is jobban kifizetődő, mint a kis volumenű, drágább, de magasabb minőség gyártása. Erre is van ugyan kereslet, de ezen kisebb a haszon.

márc. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
48%
#19 A neten terjengő IQ-térképeknek semennyire nem lehet hinni (még akkor sem, ha egy-két konfliktustűrő társadalomkutató használni merészeli őket). Tudományos szempontból igénytelen fércmunkák, fejlődő országokból nagyon hiányosak az adatok, olyannyira, hogy jó néhány ország esetén egyszerűen átlagolták a szomszédok értékét, mert nem állt rendelkezésre adat.
márc. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!