Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létezhet ilyen anyag?

Létezhet ilyen anyag?

Figyelt kérdés
Szóval A anyagból adott egy N átmérőjű, külső menetes rúd. B anyagból adott egy M átmérőjű belső menetes cső, ami >N. A hőtágulás következtében képesek lehetnek illeszkedni egymáshoz?

2022. okt. 21. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Szia mizu?

Unalom van a fizika tanszéken?

Esetleg bekarmoltatok és Maxwell egyenleteket számolgattok?

2022. okt. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A Maxwell egyenletek tanulmányozása óta rég eljutottam odáig, hogy ez a kérdés a munkahelyemen merült fel, és nem én találtam ki.
2022. okt. 21. 22:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Léteznek ilyen anyagpárok már elég régen.

Lásd vákuumcsövek, elektroncsövek. Speciális üvegek, speciális fémötvözetek.

/ Ha jól értelmeztem a kérdést. /

A nikkel ötvözeteknek nagyon változatos a hőtágulási együtthatója.

2022. okt. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem menetnél, hanem sima csapnál és lyuknál a szoros illesztés pl. olyan, hogy gyakran egy adott hőmérsékleten sajtolják őket egybe, és épp az eltérő hőtágulás miatt fognak szorosan illeszkedni.


Menetnél ez azért függ az orsók hosszától, hőtágulási együttható konkrét értékeitől, a menet jellemzőitől, tűréstől, stb. Ha valami nagyon precíz finommenet egy hosszú orsón, akkor lehet, hogy hőmérséklettől függően szorulni fog, de egy sima metrikus menetnél alap tűréssel valószínűbb, hogy semmi különös nem történik.

Úgyhogy igen, képesek lehetnek illeszkedni egymáshoz.

2022. okt. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Létezhet ilyen anyag?"

Ez az A vagy a B anyagra vonatkozik? :)

2022. okt. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5

A tágul a B-hez. ;)

Egyébként köszönöm a hasznos válaszokat, ment a zöld.

2022. okt. 22. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!