Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Roma fiatalok hogy képesek...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Roma fiatalok hogy képesek 16-17 évesen szülőkké válni?

Figyelt kérdés
Pár napja láttam egy fiatal lány-fiú párost, kb fél éves gyerekkel. Ők kb ilyen 16-17 évesek lehettek. Ennyire fiatalon hogy képesek gyereket nevelni? Gondolom véletlen gyerek, de ennyire fiatalon teherbe esni, hihetetlen.
máj. 6. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Más a kultura. Náluk természetesebb, hogy 15 évesen megházasodnak mint a magyaroknál.
máj. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak az a durva hogy én 15 évesen még egy barátnőt is korainak éreztem volna nem hogy gyereket csináljak.
máj. 6. 19:20
 3/10 anonim válasza:
21%

Én ismerkednek olyan romalannyal aki szingli

Van ilyen?

máj. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
szaporodnak mint a nyulak de felnevelni már nem képesek a gyereket ezért van nagyságrendekkel több cigány bűnöző mint magyar
máj. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos van az a réteg, aki azért kezdi ilyen korán, hogy minél többet tudjon szülni, mert több gyerek után több pénz is jön...
máj. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%
Ahogyan a nem romák is.
máj. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%

Vannak ilyen selejtek, de még a cigányok körében sem nagyon elterjedt ez.

Amúgy azért mert egyesek olyanok mint az ösztönlények, sőt azok is, csak nem feltétlenül egy gyerekben mutatkozik meg.

máj. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Úgy, hogy valszeg nincs pénzük gumira, mert inkább tüc-tüc lejátszóra költik meg műszempillára.
máj. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 nem úgy van az.

Gumi nélkül jobb érzés vagy a másik, hogy neki túl nagy és nem jó a gumi. Meg amúgy is vigyáznak. Ezek a gondolatok fogalmazódnak meg olyankor. Hogy ez mennyire fedi a valóságot azt hagyjuk.

Ebből előbb utóbb becsúszik a gyerek. Ha észreveszik, hogy gond van, akkor van aki van annyira értelmes, hogy akkor ügyelet és esemény utáni. Vagy esetleg ha nem veszik észre időben akkor abortusz.

Sokan viszont akik kevésbé értelmesek azok tartják meg. Ebből szokott az olyan lenni, hogy megszüli a szomszéd kertjében, kidobja a kukába, próbálja lehúzni a wc-n, vagy akár meg is tartja.

Pont ezek lennének a legkevésbé szülőknek valóak, akik annyira nek képesek döntést hozni, hogy ilyen 14-16 évesen is megtartják a gyereket. Esetleg még titkolják is, hogy a szülő semmi esetre se tudjon beleszólni, mert ő lehet értelmesen el tudná neki magyarázni, hogy ez még korai.

Mondhatni sok ilyet láttam, hogy 14 évesen terhes lett a cigány csaj és esetleg azt se tudja, hogy ki lehet az apja.

De a családi jár utána, most meg a csok is. Tényleg nagyon szaporodnak és pont azok akiknek nem kellene. Ezzel a mondattal nem kimondottan a cigányságra értettem, hanem azon belül arra a rétegre aki nem képes 1 felelősségteljes döntést sem hozni, ezek között ugyan úgy vannak magyarok is.

Ezek ugyan úgy nem tudnak majd gyereket sem nevelni. Ugyan úgy nem akarnak majd dolgozni sem. Ezek fognak legnagyobb eséllyel drogozni és bűnözni.

De tényleg nem csak a cigányság bizonyos rétegénél probléma ez. Ugyan úgy láttam ilyet magyaroknál is. Ez is társadalmi réteg kérdése.

máj. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

Ne általánosítsunk azért. Van egy réteg, ahol igen, vannak ilyenek, a nemtörődömség, tanulatlanság, elhagyagoltság miatt, hogy nem is figyelnek oda, csak "üzekednek" és hopp.... De sok románál azért nem így van, hanem csak házasságban szülnek, és akkor sem ész nélkül.


Egy 19 éves, gyerektelen roma lány.

máj. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!