Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitártanuláshoz mik a kezdő...

Gitártanuláshoz mik a kezdő lépések? és melyek a könnyü dalok amiket ellehetne gitározni egy kezdőnek is?

Figyelt kérdés

hello. 17 éves vagyok, szeretnék megtanulni gitározni, a célom az elektromos gitáron toljam majd, és ilyen System of a Down-os zenéket eltudjak játszani.

Úgy tervezem hogy egy klasszikus gitárt veszek 10-15 ezerért, és azon megtanulok faszául, később meg elektromos.


Először is, miket kell megtanulni? Mert semmit se tudok, Fogásokat? meg a húrokat? mit hogy kell fogni? Valaki adna egy kezdő lépést hogy MIT kezdjek el, mi legyen legelőször a cél?



#zene #gitár #hangszer #muzsika #vajaskenyér #systemofadown4ever #szentkirályiásványvíz #IloveDragonBall
2013. jún. 21. 15:31
 1/8 Racz Mario ***** válasza:

Először is mondjuk a hangolást, aztán, hogy melyik huron hol taláod a hangokat...utána szerintem zeneelméletet.Ez alatt értem a skálák lényegét, akkordok felépitését, majd mivel rockot, metalt szeretnél játszani ezért a tenyérrel tompitott hangokat kellene gyakorolnod. De közben megkell tanulnod a gitár tabokat olvasni(hasonlo a kottához csak sokkal egyszerűbb). Aztán ez az egészet sokat gyakorolni és főleg gyorsitani(Ehhez ajánlom a metronomot). Majd jöhetnek a zeneszámok. Persze a tanulás közben is iktass be néhány szolot, vagy egyszerűbb zenerészletet, amit megtranulsz, csak azért, hogy motiváld magad és legyen egy kis sikerélményed. Azt hiszem ennyi lenne, bár bizonyára sok mindent kihagytam :D

Pár megjegyzés:

-Az interneten, ha keresel valmi után amit nem értessz, akkor legalább 3 magyararázatot olvass el rola és abbol probáld meg összerakni

-Ha bármilyen kifejezést nem értettél akkor nyugodtan kérdezd meg

-Bár nem kötelező(én sem jártam), de ajánlom a zenetanárt, mert sokat gyorsit a fejlődésen

-Pár oldal a tanuláshoz,stb.:

gitartab.hu

http://www.youtube.com/watch?v=uC-WLdCqXpU

[link] ez zongorához van, de a zeneelméletről nagyon sok mindent megtanulhatsz)

-Ezeken kívül a google a barátod :D

2013. jún. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Punci kategória?!?!

Gratulálok! :)

2013. jún. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Racz Mario ***** válasza:
LoL...tényleg :D
2013. jún. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
punci, vajaskenyér, turósbukta, szentkirályiásványvíz, IloveDragonBall
2013. jún. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha elektromos gitáron akarsz játszani, akkor olyat vegyél, ne klasszikust. "azon megtanulok faszául".... mit? 4 akkordot? azért kár egy külön gitár
2013. jún. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kollégák nem említették a kéztartást, pedig jobb az elején ráállni a helyesre, mint később át. Nem is beszélve a reklamáló ízületekről... Elég lenne persze egyedül megtalálni a legkönnyedebb játékmódokat, de sokszor nem oda jutsz, ahol a tanár elkezdi, és jobb onnan indulni az egyedi kézjáték felé, ahonnan a tanár indít. Van videó is millió, tanulhatod onnan is, legalább hamarabb szokásod lesz a folyamatos önellenőrzés.
2013. jún. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
a gitáregyetem.hu -n onlinen van 10 lecke ami segíthet az előre jutásodban. Megtanít pár alap acordra és az egyszerűbb dalokra, kezdésnek nem rossz!
2013. szept. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a gitaregyetem.hu a legrosszabb oldal. Téged is elrontott úgy látom :D ha már acord-ot emlegetsz. Arról az oldalról nem szabad tanulni.
2013. szept. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!