Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszusgitár dilemma 150...

Basszusgitár dilemma 150 centi körüli magassággal?

Figyelt kérdés

150 centis nő vagyok, és már egy ideje nagyon vonz a basszusgitár, mint hangszer.

Mostanában esett csak le, hogy a többi elektromos gitárhoz képest mekkorák. 😂

Tudom, hogy vannak short scale hangszerek is, de a videók alapján azoknak a fényesebbek magasai, a mély tartományaik meg elég puhák. Nem hallottam még olyat, ami tényleg hozná azt az erőteljes, dögös basszust, mint egy normál méretű P-Bass.

Én meg főleg post-punkot, punkot játszanék vele, amihez elengedhetetlen.

A kicsi kezem ellenére szélesebb a tenyerem és hajlékonyak az ujjaim. Az ég világon semmi hátrányt nem okoz pl. zongorázásban, amiből a középfok fölött vagyok.

Mennyire mutatnék önmagam karikatúrájaként, ha normál méretű hangszert választanék? Vagy ez öngyilkosság, és nem lenne sikerélményem?



máj. 9. 18:44
 1/9 Waff ***** válasza:
100%
Szerintem nem te lennél az első a világon 150 cm-es magassággal aki bőgőzik :) Nyugodtan vágj bele, és bár tény hogy a gitár menzúrájához képest a bőgő menzúrája jelentősen hosszabb, szerintem nem lenne karikatúra az összkép, lényeg hogy vagányul mozogj/pózolj a színpadon :)
máj. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
játszhatsz jol, ez nem kerdes. inkabb a jatekra es a zenere koncentralj, mint a "vagányul mozogj/pózolj a színpadon'- reszre
máj. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél short scalet aztán pedállal állítsd be a tone-t.
máj. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bizonyos fokig szerves része az egészséges önkritikának az is, ha az ember kissé aggódik a vélt vagy valós testi adottságai miatti esetleges hátrányok vagy egyenesen hátulütők miatt, de ha körbeértél rajtuk, akkor vége van, jó? :D

Zenélni készülsz, gondolj bele, eddig is az volt, hogy toltad és fullos lett.

máj. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Waff ***** válasza:

Slash is megmondta: "mindegy hogyan játszol, ha jól nézel ki a színpadon" :))

Mondjuk ezzel én egyet értek, de csak a rock-vonalra érvényes ez inkább.

máj. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb megoldás, ha elmész egy hangszerboltba és kipróbálod.
máj. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A classic p-bass a basszusgitárok között is a vastagabb nyakúak közé tartozik szóval semmiképp nem Fender vonalon gondolkoznék hanem vakami jazz basses nyakú p-bass hangszedős cuccban.
máj. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kojee ***** válasza:
52%
Van olyan basszusgitár ami normál húrhosszal rendelkezik, de a teste viszonylag kicsi. Pl cort curbow
máj. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
Meg hát azt is lehet, hogy beterpesztesz, nyak fel, aztán pont a jó csukló- és ujjtartással pörgeted egy folyamatos, már-már sírósba hajló bass face kíséretében.
máj. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!