Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az MP3 és a Lossless (FLAC)...

Az MP3 és a Lossless (FLAC) közt mi a különbség?

Figyelt kérdés
Azon túl hogy utóbbi 3x annyi helyet foglal, a minőségben nem fedeztem fel semmi különbséget (gépen és mobilon hallgatok zenét leginkább).

ápr. 26. 14:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Azért egy jó fülessel észrevehető a különbség.

A FLAC elvileg fullosan jó minőségű, míg az MP3 alapból akárhogy van tömörítve, tompább, “maszatosabb”, igenis hallatszik.

Amúgy bocs, de a mai streaming korszakban minek MP3al molyolni? :)

ápr. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
50%
#11 pl mert havi 8-10k a korlátlan mobilnet, erre jön rá a spoti. Ráadásul a kedvenceim gyűjteménye már szép rendben megvan backupokkal együtt, nem kell másik két havidíjas szolgáltatás, hogy elölről kezdhessem.
ápr. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Ja értem.

Amúgy én is csináltam azt anno csak meguntam a backupolást, archiválást meg hogy elrohadt a dvd :)

Személy szerint én pl kifizetem azt a havi 2ezret aztán korlátlanul ott van a végtelen zenetár :)

ápr. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
58%
Nekem teljesen jó két hdd, amit nem használok, meg az aktuális pc-n az aktualitások. Arra is lusta vagyok, hogy fájlszervereket meg automata backupokat alkossak, teljesen jó így, lusta módon, "najómostmártényleg" után két héttel felszúrni az öreg négyterást és nyomni TC-ben egy ctrl+a, f5-öt. Ami után szabadon törölhetek mindent a naponta felpörgő hdd-ről, amit nem mostanában fogok újra elővenni. Aztán hasonló lusta asap a másik négyterásra ráfrissíteni.
ápr. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

nem értem mit vekengenek emberek a szpotin, 2,690huf/hó a youtube premium családi csomag (5 felhasználó, ha összedobjátok akkor havi 538 - ötszázharmincnyolc - forint per kopf). vele együtt jön a youtube music is , veszeséges mobiladat-barát, pontosan ugyanazt ugyanazt tudja mint a szpoti.

ár/érték arányban verhetetlen szerintem. reklámmentes, meg háttérben futó youtube + fullos youtube music.


'Ráadásul a kedvenceim gyűjteménye már szép rendben megvan backupokkal együtt, nem kell másik két havidíjas szolgáltatás, hogy elölről kezdhessem." - gugli első találat


"How to transfer playlists from Spotify to YouTube Music?

Connect your Spotify and YouTube Music accounts.

Select all the playlists you want to copy to YouTube Music.

Confirm your selection and start the transfer!"


illetve


"How to transfer Spotify playlist to Deezer?

Link your Spotify and Deezer accounts, and authorize TuneMyMusic.

Select what to transfer - we support your favorite songs, artists, albums, and your curated playlists.

Done! Your playlists and music will be automatically transferred to your Deezer account."


valamint


'How to transfer playlists from Spotify to Qobuz?

Connect your Spotify and Qobuz accounts.

Select all the playlists you want to copy to Qobuz.

Confirm your selection and start the transfer!"


bonyolultnak tűnik :D


amúgy meg nem egy egetverő összeg 12eur havonta egy Deezer Premiumért ami meg 16-44 streamel flac-ot, vagy 16eur Qobuz előfizetésre ahonnan meg albumtól függően akár 24-192ben, de minimum 16-44ben jön az áldás annak, aki azt akarja.


az pedig, hogy 2024ben vinnyogunk a mobilneten...hagyjuk is. mindegyik szolgáltaás támogatja az offine módot. Otthon szépen wifin letöltöd előre 3hétre vagy amennyit a telód elbír. problem?


Egyszerűen semmi valid érv nem szól a szpoti mellett.

ápr. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Maradjunk az MP3-nál, az ingyen van.
ápr. 29. 23:27
 17/25 anonim ***** válasza:
50%
#15 nekem nincs spotim se, de azért kösz a fáradozást. Amíg zárt közösségekben elérhető minden, addig nem is kell. Közvetlenül támogatom, akit tudok, és az nem a youtube lesz.
ápr. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
"Maradjunk az MP3-nál, az ingyen van." - Ennyi erővel a FLAC is lehet ingyen.
ápr. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
A telefonon korlátozott a tárhely, ne kelljen már a szátokba rágni mindent! Nem félterás háttértárú csúcstelót keres az, aki racionálisan vásárol ilyesmit is. De az se biztos, hogy elég lenne, ha flac lenne minden aktuális hallgatnivaló, főleg hogy a jóisten összes tárhelye nem elég, ha csak egy-két eseményen előkapnád a telót videózni pár percnél hosszabban, akkor már a lehető legjobb minőségben. Arról nem beszélve, hogy telefonon sose fogod hallani a különbséget, vagy legalábbis értelme nincs mondjuk fűnyíráshoz felvenni azt a nyitott stúdiófejest, amin egyáltalán megszólalna egy-egy olyan felvétel, aminél van, aki hallaná a különbséget.
ápr. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

Akinek nem futja egy normális telefonra (legolcsóbb a ténél jelenleg 34ezer és már annak is 64GB tárhelye van.) az minek akarná elővenni a gagyikamerás telefonját bárhol azért hogy videózzon. mivel gagyi a teló, a videó is az lesz :D


Akinek meg olyan telója van, hogy érdemes vele videózni annak meg elfér rajta a flac :P



De érvelj tovább a sz*r mellett nyugodtan.

ápr. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!