Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért szeretik ma olyan sokan...

Kedves Vezető kérdése:

Miért szeretik ma olyan sokan Magyarország-on a mumble rap et, pl Azahriah, Tóth Andi, stb ?

Figyelt kérdés

Ízlések, és pofonok, tudom,

Tóth Andinak pár zenéjét Én is szeretem, ami nem annyira mumble rap jellegű és már nagyon fiatalon is jó hangja volt.

Azahriah nak sincs rossz hangja, de a körülötte lévő nagy hipe-ot sem értem.

Azt látom, hogy sok helyen nagyon nagy tehetségnek tartják, valahol már Jimmy-hez is hasonlították :D.

Én az elektronikus zenét szeretem a legjobban, azok közül is a régieket főleg, de minden más műfajból is van amit/akit szeretek, pl Michael Jackson, Madonna, Queen, Doors, Billy Idol, s.t.b, s.t.b.

Szóval nyitott vagyok mindenre, és remélem sikerült éreztetnem hogy amit nem értek, az az amúgy kb 10 éves MŰFAJRÓL szól, ami most nálunk nagyon megy. A mumble rap.

Ennyire nem ismerték ezt itthon, vagy mi?

Amikor teljesen mindegy mit, de dallamosan, alig érthetően elhadar valaki:


[link]


[link]


Szóval nem is mai jelenség, (az első linkem is 8 éves) ami amúgy tényleg jópofa, jól hangzik, de komolytalan is, legalábbis hatalmas tehetségnek nem nevezném.



2023. márc. 30. 11:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Tulajdonképpen mi a kérdés?

Ízlésen nem szokás vitázni.

Meg ahogy nézem ugyan úgy mainstream zenéket hallgatsz csak régebbről, akkor tulajdonképpen mi a probléma?

Véleményem szerint akinek minőségi zene kellett azért régen rendesen meg kellett küzdenie érte, ma már nincs így, mert legrosszabb esetben az orosz virágboltból be lehet szerezni. Szóval manapság még azt sem lehet mondani, hogy rá vagy kényszerítve, hogy Azariah-t hallgass.

Mindenkinek szíve, joga és hallgassa amit szeret, ezt nem lehet megmagyarázni, hogy ki miért szereti, mert szimplán csak.(amúgy jelenkorunk lázadó stílusa, ez van de még mindig ott van a lehetőség King Crimson-t vagy Sunn O)))-t hallgatni )

2023. márc. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
Mert nyomja őket a fidesz, a sok süle, meg imádja, mintha fontos lenne! Gyakorlatilag minden fideszes csatornán tolják a számaikat, ki van adva falunapra stb, hogy őket kell hívni.
2023. márc. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

#2.Jó de ez a szocializmusban sincs másképpen.

Lásd, hogy azok a bohócok nyomják mai napig is az ipart akik akkor közel voltak a tűzhöz.(Nagy Feró, Schuster Lóránt, Pásztor László stb.)

2023. márc. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ki mondta hogy probléma, kedves első? Félreértesz.

Próbáltam felvezetni, hogy a vagy 10 éve is kigúnyolt műfajt nem értem hogy szeretik ennyien ma Magyarországon.

Nem írom le neked mégegyszer az egészet, értelmezd kérlek. Köszi.


A Régi Deep Dish,Satoshi Tomiie, Sven Väth mixeket szeretem, így a mainstreamre reflektálva, az újabbak közül Fernanda Pistelli-t kedvelem legjobban, de mint írtam mást is szeretek, ma is, a maiak közül is.

Azért írtam pár nagyobb nevet, hogy akinek nehezen megy, segítsem a szövegértelmezést, és ne kezdjenek el itt vitatkozni, de úgy látom feltalálod magad :D



2, köszi! :)

2023. márc. 30. 15:49
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

#4.Számomra úgy tűnik rosszul éled meg egy számodra nem kedvelt stílus feltörését.

Azért vetődött fel a kérdés számomra.

Amit a 2-es ír az is igaz, de csak részben.

Jelenleg külföldön is van ilyen modern trap-rap szerűség, USA-ban is az a vezető műfaj szóval ez nem a semmiből jött, minket is elért ez a hullám.

Nyilván egyes előadóknak megtolják a "szekerét", de ilyen a jelenlegi rendszer.


Amúgy eleve vitára/eszmecserér megy ki a játék, mert ha valaki nem ért egyet veled, vagy mást írt mint amit látni szeretnél az már nem tetszik.(amúgy azt értékeld, hogy legalább végig olvastam, ilyen hosszú kérdéseket nem mindig szoktak)

2023. márc. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

5, Ez tipikus Magyar szokás, hogy megfordítják/átírják a dolgot. Légyszi ne..

Én kérdeztem valamit, egy kérdéssel nem tudom hogy lehet hogy lehet velem egyetérteni, vagy nem, azt tényleg nem tudom.

Csak zenerajongóként tudom hogy ez a MUMBLE RAP nem mai jelenség. De Soundcloud rap nek is hívják, nézz utána ha gondolod, vagy nézd meg azt a linkem, ami után rögtön példák is jönnek.

Nem értem, elismerem nem értem az amúgy nem mai, mumble rap körüli hype ot.

A dúdolás, dallamos hadarás egy fajtája, szerintem neked is menne! :)

[link]

2023. márc. 30. 18:06
 7/18 anonim ***** válasza:
56%

Mert életükben nem hallottak még Rage Against The Machine dalt.


Minden 13-14 éves azt hiszi, hogy az a nagy ,, lázadó,, zene, ha tele van rakva káromkodásokkal, és ettől lesznek edge-k.


Míg a RAGE tele volt tök jó társadalomkritikával, és valós problémával, itt az a téma 0-24ben, hogy szar az élet, mindenki elhagy, de közben mindenki zaklatja (Talán nem kéne a nyilvánosság előtt mutogatni magad, aztán nem lenne ez)..

2023. ápr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Igaz, pontosan!

Nagyjából a mumble rap a gyűjtőne enezeknek, aminek a lényege hogy tényleg úgy szól, mintha tehetséges/jó lenne, de ez csak a dúdolás egy fajtája.

A Rage Against The Machine fénykorában, vagy úgy általában 2000 ig, ezeket az ecsetfejú gyerekeket fel se engedték a színpadra.

De Tóth Andinál, (meg nagyon sokmindenkinél sem, csak mondtam 2 ismert nevet) hihetetlen hogy senki sem veszi észre a motyogós mumble rap alapot.


"Éhhh-jahh, Éhhj-jahhh.."

Ezagyakri. Kérdések ezjó.

Mindenkinek jó.

Cskazene szól..

Megmutatomhógy,

Könnyenlehet jól, könnyenlehet jól" :D

2023. ápr. 6. 11:06
 9/18 A kérdező kommentje:
*v
2023. ápr. 6. 11:07
 10/18 anonim ***** válasza:

ezeket az ecsetfejú gyerekeket fel se engedték a színpadra.


Azért ne menjünk át személyeskedésbe! Az, hogy hogyan öltözködik az előadó, az számomra pl. teljesen mindegy. Zach De La Rocha raszta haja is lehet, hogy akkoriban kifogásolható volt.


És azt elismerem, hogy Azahriah legalább próbálkozik valami énekhangot is rakni a zenébe, Tóth Andi viszont nem xD


Tóth Andinak jelenleg 436 ezer követője van az Instagramon. Mindenki döntse el, hogy az vajon azért van, mert olyan jó hangja van, vagy azért, mert minden második bejegyzésén feet pic-et, vagy más testrészt villant?

2023. ápr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!