Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hol lehet a legolcsóbban...

Hol lehet a legolcsóbban basszusgitárt venni? És körülbelül milyen árban? Teljesen kezdő gitárosnak

Figyelt kérdés

2023. márc. 5. 12:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2023. márc. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A fenti linken elérhető basszusgitár minden, csak nem használható. Lehet vitatkozni velem, de a racionalitás is azt súgja, hogy a valamit valamiért elv itt is működik. Herr Thomann nem egy irgalmas szamaritánus, hanem üzletember.


Azt javaslom, hogy a legnépesebb basszusgitáros FB fórumon tedd fel újra a kérdést.


Végül, ha új hangszer lesz, akkor mindenképp ajánlom, hogy olyan üzletben, személyesen vásárolj, ahol az árban benne van egy alapbeállítás is. Mivel a neten megrendelt hangszer vagy gyengén rossz, vagy erősen borzasztó állapotban fog megérkezni. Főleg a minél olcsóbb kategóriában. Ennek a szakemberrel való beállíttatása minimum 20.000 Ft+húrkészlet, ami megint legalább 10.000 Ft+ utánajárás, utazás, ami ugye megint pénz.


Szívesen segítek, ha rám írsz, itt egyenlőre ennyi. Sok sikert!

2023. márc. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

2

De használható. Ismerősöm gigekre használja mert ütni vágni jó ez meg hogy ellopjàk a custom shop Fender meg marad studiózni.

2023. márc. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

3

A kérdező megveszi a HB-t. Mehet vele a hangszerészhez, ami a legjobb esetben 30k+utazás, várakozás, felmerülő költségek. Ráadásul a linkelt eszköz nem is annyiba lesz, ha megérkezik, mint a hirdetésben látható. Ezért javasoltam, hogy egy élő hangszerboltba haladjon a kérdező, ahol megveheti ugyan a "neki még belefér" eszközt és be is állítják. Max fizetni kell egy készlet friss húrt. És ezért is írtam, hogy FB-n(Sexy) dobja ki a feladványt, mivel az ország legjobb és legnépesebb, legjobban képzett emberei vannak ott jelen.


Azt a kollégát megnézném még, akinek van egy "custom shop Fender" a birtokában és az általad javasolt eszközzel jár fellépni, mert azért nem kár, ha ellopják. Vagy egy forgatáson inkább a HB-vel vesz részt.

2023. márc. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

4

Mert a drága hangszert nem kell hangszerészhez vinni? Ne játszd már az agyad. Egy mexikói Fender fogólapja kirügyezve jön meg mindig a nyaka full ferde mert az időjárásváltozast egy gityó sem viseli jól. A thomannál legalább a truss rodon állítanak meg intonálják. A habgszerüzletek 99%-a erre sem veszi a fáradságot.

2023. márc. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Hangszerbolt a nyerő választás szerintem is. Nem csak a beállítás miatt, hanem rendes helyen tanácsot is kapsz a választáshoz.


Nincs "belépő szintű" hangszer. Észszerű határok között a számodra elérhető legdrágábbat érdemes megvenni. Az olcsó cuccok között is nagy a minőségi szórás, pár tízezer forint is számíthat.


És a helyzet az, hogy ez a thomannos JB összesen 50e lenne, ebben az áfa, a szállítás meg a thomann haszna is benne van. Maga a gitár olyan 25e-t ér. Ez nem sok.


Ötvenért használtan ennél sokkal jobbat kapsz.

2023. márc. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

5

Mit mondhatnék. Nekem nem lógnak(használt áron) fél millánál olcsóbb bézek a falamon. Bizonyára nem jártam be az összes poklot a témában, és bizonyára nem értek hozzá, szóval legyen igazad. Remélem jól fox aludni:D És oké, mielőtt személyeskedésre terelődne-az amúgy szakmainak indult beszélgetés-legyek én a paraszt, mert lefikáztam a világ legnagyobb átverését. Ui: hogy jön ide egy mexi Fender? ...ja, nem kell válaszolni :)))

2023. márc. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nyilván tüzifát adnak rég fennálló nevek alsópolcosként, kézenfekvő, hogy besározzák a nevüket, véletlenül se annyi az egész, hogy költségoptimalizálnak, és simán csak (majdnem) minden szépséget nélkülöző iparcikk lesz a kezedben jóárasítva. Nem mindenkit temet be apa pénzzel töki.
2023. márc. 7. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi lennék milyen gitárt lehet kapni ötvenért használtan ami jó. Zsiványak vannak már a Gs-en is, a múltkor néztem egy fiatal amcsi Fendert hétszázért. Azt mondta a tulaj ilyen szép meg olyan jó mint az új, oké jó aztán nézem hogy mintha az emeletről csúszott volna le, a szarva lecsorbulva, nyakzseb kirepedve, a gyönyörű rózsafa fogólap kikörmölve és a többi. Mondom köszi, inkább megveszem újonnan picit többért hülyegyerek. Akkor egy mexikói pedig új árban lógott az oldalon, semmi engedmény. Értem én de legalább lenne valami extrával de még csak nem is limited vagy valami és azért látszott hogy nem vigyáztak rá egy éve alatt.
2023. márc. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%
Ne legyél már ennyire zsugori! Vegyél egy normális basszert, ennél a HB nál a cipőm többe került…
2023. márc. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!