Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik Star Wars könyv sorozat...

Melyik Star Wars könyv sorozattal kezdjem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most, hogy idén jön a 7.film, eléggé rákaptam a star wars-ra és szeretném jobban megismeri ezt az univerzumot.

A kérdésem az lenne, ha az egészet a legelején szeretném elkezdeni, akkor az Old Republic sorozattal, vagy a Darth Bane trilógiával (esetleg valami mással?) kezdjem az olvasást?



2015. máj. 23. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Igazi választ egy szakértőbb rajongó ad majd (bár vannak ilyen kronológiák, amikből kiindulhatsz: [link] én csak arra szeretném felhívni a figyelmedet, hogy kimondottan az új filmek miatt az eddigi kiterjesztett univerzum már nem kanonikus, [link] Itt találsz részletes infót. Ezt csak azért írom, mert ha kifejezetten az új film miatt ugranál bele a könyvekbe, akkor az alábbi, újonnan kiadott könyveket/képregényeket javaslom (utóbbiakból párat már elkezdtek kiadni), mivel ezentúl ezek lesznek "hivatalos" háttérsztorik. [link]
2015. máj. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 forestpas3 ***** válasza:

Ha a legeslegelején akarod kezdeni akkor a Dawn of the Jedi: Into the Void (még nem jelent meg magyarul, tudtommal) azután meg Az elveszett Sith törzs (végére rakok majd egy linket) és ezek után jön csak a régi köztársaság. Én azt tanácsolom ,ha az Old Republiccal akarod kezdeni akkor Revan ,mert kosza hírek szerint az új fő gonosz egy Revanista (ismeri a világos és sötét oldalt is) Darth Bane trilógia is fontos de most ,hogy megszűnt a kettős szabálya (tévedhetek is) már kevésbé. Ami szerintem még jól jöhet az a Thrawn trilógia és a Jedi Akadémia trilógia ,de ezek már a 6. és a 7. között vannak.


remélem segítettem és jó olvasást ;)


[link]

[link]

2015. máj. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mind a két választ! :)

Eléggé az Old Republic felé hajlok, azt szeretném még megkérdezni, hogy nem baj az, ha pl. a Revan-nal kezdem és utána olvasom el a többi kötetét, és hogy úgy is érteni fogom-e, ha a KOTOR-ral még nem játszottam?

2015. máj. 24. 18:57
 4/7 forestpas3 ***** válasza:

én sem játszottam még vele de megértettem , igaz utána néztem pár dolognak az interneten


kronológiai sorrend

1Revan

2Árulás

3Végzetes szövetség

4Megsemmisítés

2015. máj. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor a Revan-nal kezdek. :D
2015. máj. 25. 12:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Thimothy Zahn könyvei:-A birodalom örökösei

-Sötét erők ébredése

-Az utolsó parancs

-A múlt kísértete

-A jövő látomása

-Kirajzás

-Túlélők keresése

2015. jún. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Timithy Zahn könyveit jobb ha elfelejti az ember, ugyanis a 7. rész egy teljesen más történetet mesél majd el a 6. rész folytatásaként
2015. jún. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!