Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményed a Stephen...

Mi a véleményed a Stephen King könyvekről?

Figyelt kérdés
Mennyire izgalmasak,mennyire pörgősek?
2012. okt. 15. 21:22
 1/7 anonim válasza:
Ez most komoly? Izgalmasak-e? A legjobb könyvek a Világon! Olvass el egyet is és rajongó leszel.
2012. okt. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Hát a pörgősség java részt nem jellemző rájuk. Én irtó nagy könyvmoly vagyok szeretem King könyveit de néha iszonyatosan lefárasztanak.


Sokszor túl bő lére ereszti a mesét, sok olyan ír a karakterekről, ami aztán sehol nem köszön vissza, nem ad plusz infót a történethez, nem megy vele az ember semmire csak nyúlik, mint a rétes tészta. Sok a duma. Egy jó vastag könyvében tutira van kb. 60-80 felesleges oldal. Egy személy ábrázolására elhasznál egy csomó oldalt pedig néhány mondatban max. fél vagy egy oldalon, esetleg elszórva, kicsiben és részletekben adagolva frappánsan lerendezhetné. Aztán mire a végére ér a jellemzésnek az ember azt is elfelejti, mi volt előtte, honnan is kéne folytatódnia a történetnek.


Egy viszont vitathatatlan: szenzációs ötletei vannak maguk a történek a tartalom nagyon jó csak pöröghetnének egy kicsit gyorsabban az események.


Mindezt félretéve szerintem remek író. Sajátos stílusa van az biztos. Mer álmodni.

2012. okt. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Stephen King néha tényleg elég vontatott, de ha pörgős könyveket szeretnél olvasni, akkor ajánlom Dean R. Koontz könyveit. Hasonló könyveket ír, mint King, de mozgalmasabbak, jobban olvastatja magát.
2012. okt. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 chrishu ***** válasza:

Nem olvastam egyik könyvét sem, csak a Cujo-ba olvastam bele.

Tetszett, egész jó írónak tűnik pár fejezet alapján

2012. okt. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kinggel az a probléma, hogy ír 4-5-600 oldalas regényeket, de a felétől kezd igazán beindulni a dolog. Addig át kell rágnod valahogyan magad.

Ott van pl. a Rémkoppantók. 1000 oldalas könyv, a sztori jó, de legalább 3-400 oldal tömény unalom van benne.


De van néhány jól sikerült könyve: Cujo, Állattemető, Hasznos holmik, Mobil, Bilicsben/ Itt pl. nem zavaró a lélektanisága. De olyan borzalmas a vége, hogy edzett King olvasóként sem bírtam végig olvasni, mert majd' elájultam/.

2012. okt. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is elolvastam a Cujot, és nagyon szíven ütött...


Úgy alapjába véve King fantasztikus író, de tényleg elég vontatott, nem pörgős. Viszont attól még hihetetlen jó és érdekes könyvei vannak, érdemes elolvasnod őket. :))))))

2012. okt. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja a Rémkoppantók rettenetesen volt megcsinálva pedig nagyon jó volt maga a sztori, de vagy ezerszer belealudtam. Nálam egy igazi könyv 500 oldalnál indul de ez brutál volt. Vagy százszor nekifutottam mire átverekedtem magam rajta. A végén egyszerűen kihagytam az unalmas részeket és felesleges leírásokat és a történet beindulásánál folytattam.


Azért King tényleg jó ez még nem riaszt el a könyvei elolvasásától.

2012. okt. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!