Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvasási válságban vagyok egy...

Olvasási válságban vagyok egy ideje, de úgy tűnik, Móricz Zsigmond Rózsa Sándora segít kilábalni ebből. Tudnák hasonló könyveket javasolni nekem? 38/N

Figyelt kérdés
Azért írtam, hogy nő vagyok, mert szívesen fogadok romantikus témájú könyveket is! A régebbi írók könyvei, mint Móricz is, előnyt élveznek! Köszönöm szépen! 🥰🫶🏻

máj. 10. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Móricz Zsigmond: A betyár
máj. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Móricz Zsigmond: Pillangó
máj. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!😍
máj. 10. 18:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán vagyok a romantikus történetek hódolója. Azonban a problémádat megértem, mert már voltam én is ilyen helyzetben. Ajánlok néhány művet, amelyek segíthetnek esetleg kilábalni ebből az eléggé válságos szakaszból. Nem kimondottan romantikus történetek, de jó olvasmányok.


Elisabeth Gaskell: Észak és Dél

Móra Ferenc: Aranykoporsó (ez kissé nehéz olvasmány, de szép)

Szerb Antal: Utas és holdvilág

Szerb Antal: A Pendragon-legenda

Salamon Pál: A Sorel-ház

Harrod-Eagles Cynthia: Otthon és a fronton (6 kötet (!) különböző címeken, kicsit hasonló a történet, mint a Downton Abbey)


Maiak:

Valérie Perrin: A vasárnap koldusai

Alessandro Baricco: Selyem



És van egy új felfedezettem, első könyves, meglepően jó történettel és stílussal.

Hidas Bence: És mindent betemet a hó

máj. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 😍
máj. 10. 22:30
 6/6 anonim válasza:

Ha Móricz Zsigmond, akkor nekem az Árvácska a kedvencem tőle.


További könyvek, amiket ajánlok:


Daniel Keyes: Virágot Algernonnak

Emily Bronte: Üvöltő szelek

George Orwell: 1984; Állatfarm

Karin Smirnoff: Elvittük anyát északra

Kosztolányi Dezső: Aranysárkány


Ezek főként életről lehozós könyvek voltak,ami kevésbé lejövős, romantikus és történelmi események is szerepelnek benne az:


Diana Gabaldon: Az idegen/Outlander

tegnapelőtt 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!