Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bárki, akinek köze van az...

Bárki, akinek köze van az íráshoz! Ti ezt hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Egy fanfictiont írnék.


Az alaptörténetet, egy a koreai sorozatokban mostanában viszonylag gyakran jelen lévő sablon adná, lényegében a két főszereplő meghal, de felébred X évvel ezelőtt.


Bemutatnám, hogy mi vezetett idáig, merthogy mindkét karakternek nagyon kisiklott lenne az élete az alap-idősíkon (amit megtör az időutazásuk) de nem tudom könyvben hogyan lehet ezt a legösszeszedettebben átadni.


Filmes formában nagyon egyszerűen megoldható flashbackekkel, de könyvben nem biztos hogy ez a legjobb megoldás.



A könyvet part 1 és part 2-re szedném, amik igazából tökre egymás után jelennének meg, csak választóvonalat képviselnének.


Több verzió jutott eszembe.


1)

Flashbackek.


Előre mellékelnék egy jelmagyarázatot, hogy például félkövérrel szedett mondatok flashbackek.


Nekem zavarónak tűnik hogy egy fejezeten belül úton-útfélen van egy ilyen, de nyilván lehet hogy nem is annyira rossz mint én azt gondolom.


2)

Epilógusok.


Itt azt a sablont használnám, amit például a Crash landing on you című koreai dráma is.


Ott részenként egy-egy post-credit jelenet van a múltból, hogy jobban megértsük a szereplők jelenlegi viselkedését.


Hasonlóan kivitelezném, a fejezetek végén lenne egy "EPILÓGUS" rész, amik a múltbéli történések lennének. Értelemszerűen minden fejezethez úgy, hogy megválaszolja a múlt ismeretének hiányából fakadóan felmerülő kérdéseket.


3)

A poén lelövése az elején.


Lényegében a part 1 elején megtörténne a halál és az időutazás, de a történetet nem az alternatív idősíkjukon, hanem az eredeti múltban kezdeném. Majd végigvezetném, és az alternatív idősíkjukat csak a part 2-ben mutatnám be.


4)

Szétválasztás


A part 1-ben csak az alternatív idősíkjukat mutatom be, a part 2-ben pedig az eredeti múltjukat előzménytörténetként.


Szóval melyik lenne a legjobb verzió? Nem szeretném ha nagyon szedett-vedett lenne.


A választásodat örülök, ha megindoklod.



máj. 6. 18:29
A kérdező szavazást indított:
Flashbackek
Epilógusok
Külön könyvek
Szétválasztás
15 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csinálnám, hogy minden napló részlet a szereplő nevével, és dátummal kezdődik.



Mivel karakter belső monológja viszi a sztorit, ezért 1sz1sz-t érdemes használni.



A karakterek belső hangját markánsan másra venni, hogy már a megfogalmazásból lehessen látni, hogy kinek a fejében vagyunk.



Mielőtt elkezded írni, írj két féle timelinet, egyrészt, hogy kronológikusan mi mikor történik

Aztán hogy ezt milyen sorrendben látja az olvasó.

Ezzel ki lehet küszöbölni a következetelenségeket.

(Pl rosszul számolod, hogy valakinek hány éves a gyereke, milyen technológia létezik mikor, hány évet él a macska stb).

máj. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én E/1-ben írnám, és írnám folyamatosan az alternatív idővonalat, és közben flashback szerűen mikor épp odaillik (eszébe jut a karakternek pl.).
máj. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!