Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az alábbi kortárs magyar írók...

Az alábbi kortárs magyar írók munkásságával történő ismerkedést, mely könyveikkel érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

Nádas Péter, Esterházy Péter, Krasznahorkai László és Bodor Ádám munkásságával szeretnék megismerkedni, de egyikük esetében sem tudom, hogy melyik könyvükkel kezdjek, ezért hálás lennék, ha mindegyik felsorolt szerzőtől ajánlanátok 1-3 művet.


Krasznahorkai regényei közül a Sátántangó már megvan, és Az ellenállás melankóliáját is tervezem beszerezni.


Esterházy esetében a Bevezetés a szépirodalomba és a Harmonia Cælestis c. műveire gondoltam, mint belépési pontra.


Bodor Ádámtól a Sinistra körzet keltette fel leginkább a figyelmem.


Nádas Péter esetében teljesen tanácstalan vagyok.


Tovább, szívesen fogadnék ajánlást kortárs női írókról, akik a fent említett nevekhez hasonlóan már maguk mögött tudhatnak egy jelentősebb életművet (olyan írók is beleférnek, akik az elmúlt 10-15 évben hunytak el, lásd: Esterházy).


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. máj. 20. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos kielégítő választ nem tudok adni, mert pont ebben a cipőben járok én is, csak én úgy egészében a kortárs irodalommal. :) Próbálok ismerkedni velük, szóval azt írom le, hogy ezektől a szerzőktől én mit tervezek első körben.

Az ismerkedésre szerintem amúgy jók a novellák akár, vagy a rövidebb írások. Bodor Ádámtól ezért nekem Az utolsó szénégetők van rajta a listámon.

Esterházytól a Hasnyálmirigynaplót olvastam, az Estibe belekezdtem. Igazából nem volt rossz utóbbi, de akkor félbehagytam, majd visszatérek hozzá. A Bevezetés a szépirodalomba viszont talán jobb kezdet, hiszen több írást is tartalmaz, ha jól tudom.

Nádas Pétertől első körben a Saját halált és az Évkönyvet vettem fel a listámra. Ha jól tudom, mindkettő önéletrajzi/napló/ilyesmi. (Ezek engem jobban érdekelnek.)

Krasznahorkaitól az Északról hegy, Délről tó, Nyugatról utak, Keletről folyó c. könyvet olvasom most (elsőként), ez egy rövidebb regény, pár oldalas fejezetekkel. A Megy a világot gondoltam következőnek, ami egy novelláskötet, és az utolsó írást nagyon szeretem belőle. (Nem kell innen semmi a címe.)

Kortárs női írók: Tóth Krisztinát ajánlom, több novelláskötete, két regénye, és jó néhány verseskötete van már. Ha líra, akkor Terék Anna, Erdős Virág, sajnos tőlük nagyon nem olvastam még mást. Szvoren Edina van még tervben nálam, esetleg Tompa Andrea, de ebben is elég kezdő vagyok. :)

Majd írd meg, ha gondolod, miket választottál, kíváncsi vagyok.

2023. máj. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
39%

„Krasznahorkai regényei közül a Sátántangó már megvan, és Az ellenállás melankóliáját is tervezem beszerezni.”


A többi író (és műveik) legmerészebb álmukban sem érik el Krasznahorkai színvonalát, de kínlódhatni kínlódhatsz velük, ha akarsz, csak felesleges, mert harmatgyengék.

2023. máj. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!