Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Létezik olyan nemzetközi jog,...

Létezik olyan nemzetközi jog, amely a p2w online játékosok jogait szabályozza? Több lent

Figyelt kérdés

Egy online játékba kezdtem bele még régebben, amit azért hagytam abba, mert egy másik user rendszeresen ezt csinálta: csapatokba lehetett csatlakozni, ami nagyban hozzájárult a saját egyéni pontszámunkhoz. Ez a user beépült a mi csapatunkba a tudtunk nélkül, és egyszer csak arra ébredtünk, hogy kirúgott onnan mindenkit, ezzel nullázva az ott töltött időnket, amiből sok pontot gyűjtöttünk össze.

Amikor ez történt, abbahagytam a játékot, mert arra gondoltam, ez full jogtalanság, ilyet nem lehet, inkább nem játszom.

Most kb egy évvel később visszanéztem, és azt látom, hogy ugyanazt tette egy másik csapattal is, és bár pénzben kimondottan nem károstít meg senkit, de a csapatban összegyűjtött pontokat ezzel kívülről nullázni tudja, és ez nagyon idegesítő.

Most második alkalommal nem ő maga épült be, hanem rávett valaki csapatbélit, hogy rúgjön ki mindenkit, majd lépjen ki, és ezért valami juttatást ajánlott neki, meg egy helyet az ő csapatában.

A dolog főleg azért is egy pofáncsapás, mert sokan közülünk a játékban megszerzett rangunkat hosszú hónapok munkájával értük el, aminek most egy részét ő egy pillanat alatt töröl. És ő egy durván p2w játékos, milliókat költött már erre a játékra.

Szóltunk már nem egyszer a játék üzemeltetőinek, akik persze azt mondják, hogy a játékosokért nem vállalnak felelősséget, sajnálják. Eleve nem tesznek semmit ellene, mert ez a user tényleg nagyon durva összegeket költött már rájuk.

Tudom, hogy csak egy játékról van szó, de idegesít, hogy ez újra és újra megtörténik. És persze, könnyű válasz, hogy akkor ne játszd a játékot, és nem is fogom, de azért kíváncsi vagyok, hol lehetne őt ezért feljelenteni, vagy hogy van-e valami jogszabály, ami ezt szabályozza. Mert ez minimum csalás kategóriába tartozna IRL.

A dolgot nehezíti, hogy a játék kínai fejlesztésű, a szerverek Kanadában vannak, a játkosok meg világszerte, így nem is tudom, igazából melyik ország jogszabályait kéne nézni...?

Egyébként a chatből kiderült, hogy ő az USÁ-ban él, egy középkorú nő, és nem dolgozik, a férje tartja el. Gondolom nincs jobb dolga, mint játszani, és erre költeni a pénzét.


Olyan válaszokat, minthogy egyszerűen hagyd abba a játékot, meg minek játszol, köszönöm nem kérek. Legyen szíves az szóljon hozzá, akinek épkézláb ötlete van, hol lehet ennek szabályozása, és mit lehetne ilyenkor csinálni. Köszi!



ápr. 21. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmit maximum a játék saját szabályzata befolyásolhat.
ápr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát így hogy azt sem tudjuk melyik játékról van szó nehéz lesz. Habár ha Kinai akkor tuti a f0snájt lesz...
ápr. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, azért nem írtam le, melyik játék, mert nem annyira ismert, mint a Fortnite. De ha kíváncsi vagy, Revenge of the Queen, és a user akiről beszélek, a 16-os szerveren Lothlorienne.

De nem az a kérdés, mi a véleményed a játékról, hanem az, hogy mit tennél, ha ilyet tapasztalnál.

ápr. 21. 17:17
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Eleve nem engednék a csapatomban officer, vezető, vagy bármi olyan pozícióba random idegeneket, ahol joguk van bárki kirúgására onnan.
ápr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Vihar a biliben.

Nincs ra semmilyen jog, es nem is lesz, marad a jatek sajat szabalyzata.

Ha valodi penzben karositana meg, nagy osszegbe vagy sok embert, akkor lehetne szo valami kozbelepesrol, de ez megint jogilag zsakutca, mert akkor a kinai, kanadai vagy amcsi szerveknel perelnel?

Ha ezzel odamesz egy ugyvedhez, belehal a rohogesbe.

Lehet nem tetszik, de semmi illegalisat nem tett. Az okos tanul belole es nem fog minden jott-ment usert felruhazni rangal vagy mi az ottani megfeleloje.

ápr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Csapatban/csoportban alapjáraton szokott lenni belső moderátori jog, aki létrehozza általában neki van a megtöbb joga, aztán ott vannak a helyettesek akik vehetnek fel/rúghatnak ki másokat, kirúgásnál max milyen szintűt rúghat ki stb, szóval ez így elég fura, hogy ti ilyen random népeket ruháztok fel ilyen komoly jogokkal csapaton belül.

Csinálni semmit nem tudsz vele, mert nem törvénysértő, elvégre egy játékról van szó és téged nem ér kézzel fogható anyagi kár. Ha a szolgáltató/fejlesztő tojik rá, akkor sajna így jártál.

ápr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A játékipar eleve egy szürke zóna ami nem igazán van szabályozva ezért rengeteg sok fa*zság megy. Ezért jönnek ki félkész bugos tucat szarok mert nincs megszabályozva. Vagy már borravalót is akarnak kérni amikor kifizettél egy játékért 30ezeret. Kész bohóc világ ez.
ápr. 22. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!