Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Itt amúgy tényleg elhiszi...

Itt amúgy tényleg elhiszi valaki, hogy a kalózkodás miatt rosszabbak a PC-s játékok minősége?

Figyelt kérdés
Megjegyzem én nem épp valami noob vagyok, már 2000 eleje óta nyomom a játékokat, több 100 játékom van Steamen, GOG, eredetiben is csak sok CD már nem kompatibilisek a Windows 10-el.

2023. nov. 6. 19:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Lehetnek ilyenek, de nem a többség gondolkodik így.

A 5-10% módosítással kiadott, amúgy 20 éve ugyanolyan játéksorozatokat (FIFA, CoD, NFS) 60 euróért tényleg csak a legnagyobb fanatikusok vennék meg. Ezeknél még bele lehetne magyarázni, hogy a fejlesztési minimum és profitmaximum árán ugyanazt vetetik meg veled minden évben.

2023. nov. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

#1: Egyetértek teljesen, EA erre nagyon jó példa pl Madden vagy NBA2K játékok.


De ha már csak az ilyen Cyberpunk 2077-et, No Man Sky-t, Battlefront 2-t, Sea of Thieves-t nézzük, mennyi ideig is tartott a játékokat rendbehozni? Évekbe.


Bethesdát kb Skyrim óta a közösség tartja életben. Azelőtt is csak azért volt siker, mert nem nagyon volt azokhoz a játékokhoz hasonló a piacon.

2023. nov. 6. 19:40
 3/20 anonim ***** válasza:
2023. nov. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Engem nem érdekel.

Az igazán jó játékot megveszem például GTA V vagy RDR2.

Van minőség, van bevétel.

Ennyi. Nem hat meg, ha nem jön több retek Fifa vagy Call of duty.

2023. nov. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#4:


Hát engem sem. Ha tetszik a játék, akkor megveszem, de én inkább törtbe viszem ki először. Ez alól kivétel a BG 3 volt, de az úgy is early access-ben volt és onnan tudtam, hogy jó vétel lesz. Bár a legtöbb mai játékhoz, már egy early access se lenne elég, hogy meggyőződj a minőségéről.

2023. nov. 6. 20:41
 6/20 anonim ***** válasza:
9%

Igen, az ilyen tömeg gyártott szemeteket én sem veszem mint a Fifa,CoD,AC(oké ez nem szemét, de már akkor is 1 tucat van belőle).


Fifa-zni utoljára a fifa 12-vel toltam sok-sok éve, CoD-ból is a CoD volt a legjobb anno.


Meg azért is fontos hogy vegyék hogy lássák népszerű és van rá kereslet. Halott játékokba nem ölnek több időt és pénzt. Azaz ott nem lesz új tartalom és hibajavítások. Ha pedig nem lesz akkor effektíve mindegy hogy eredeti vagy tört, mert sz#r lesz az egész a sok kalóz f#sz miatt...


Csak hogy 1 példát mondjak: Nem véletlen hogy fifa 14 óta nincs magyar felírat és kommentár se a részekben, EA belátta hogy magyar piacon nincs pénz a sok kalóz miatt...


De a Sims 4 se kapott, mert ott is mindenki kalózkodik vétel helyett. Oké itt mondjuk jogos, minden kiegészítővel 1200 Euró lenne a játék és még igy is tele van bugokkal. Sims játékoknál jogos a kalózkodás a elborult árak miatt. Abból a pénzből már gamer gépet veszel. xD

2023. nov. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%
Az EA akkori politikája szerint a 20 millió lakos alatti országokban szüntették meg a feliratkészítést, mert túl kicsi piacnak tekintették. Függetlenül a kalózkodástól.
2023. nov. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
#6: Dehogynem ölnek a Square Enix is piacra dobta a Forspoken-t és azt a játékot ki kérte? Vagy Konami mostani Silent Hill Ascension játékát? Egyik se lett valami jó és sokkal több pénz, idő és erőforrások ezeket megcsinálni, mint egy patch vagy hotfix. Az EA + Activison amúgy úszik most a lóvéban a lootboxok és mikrotranzakciok miatt, simán megengedhetnék maguknak, ha nagyon akarnák.
2023. nov. 6. 20:55
 9/20 anonim ***** válasza:
69%
#7: Ezt a legendát hallottam már 10 millióval is, és akkor sem volt igaz. Csehország, Norvégia, Portugália, Hollandia mind kis lélekszámú országok, mégis van náluk feliratos EA játék. Mert megveszik a játékokat. Mikor 2014-ben megszűnt a FIFA magyar támogatása, az EA képviselője azt mondta, idehaza alig 60 ezret adtak el a tavalyi kiadásból, Csehországban meg 650 ezret! Pedig akkoriban még Csehország semmivel sem volt gazdagabb, mint Magyarország.
2023. nov. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#9: CDPR játékok nem mindig is feliratosak voltak nálunk? Pedig már ők az egyik legnagyobbak az EU-ban... Vagy ők ezt elnézik kedvességből? Nem hinném, hogy a Witcher-ből 60 ezernél sokkal többet adnának el.🤣


Meg amúgy nem lehet azért adtak el belőle keveset, mert amúgy senki nem érezte szükségét egy FIFA 2014-nek?

2023. nov. 6. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!